Yalova Makine OSB firması patent fuarında altın madalya kazandı

Yalova Makine OSB firması patent fuarında altın madalya kazandı

Yalova Makine İhtisas OSB iştirakçisi olan ve yakın vakitte OSB’de faaliyet gösterecek olan firma buluş patenti ile altın madalya mükafatına layık görüldü.

Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi işletmelerin yenilik kapasitelerinin artırılması çalışmaları çerçevesinde bünyesinde yer alan firmaların mevcut patentlerini TEKNOFEST’in ISIF’23 İstanbul Milletlerarası Buluş Fuarı’na müsabakaları için tertip ve uyum çalışmalarını yaptı. Yalova Çiftlikköy ilçesi, Taşköprü belediyesinde mevcut üretimini sürdüren, tıpkı vakitte Yalova Makine İhtisas OSB iştirakçisi olan ve yakın vakitte OSB’de faaliyet gösterecek olan firma buluş patenti ile altın madalya mükafatına layık görüldü.

ISIF tertibinin tamamında iştirakçiler için planlama ve tertip OSB denetiminde ve çalışmalarıyla gerçekleşti. İştirakçilerin müracaat, sistem girişleri, görüşmeler, hakem görüşmeleri, sunumlara dair süreçlerin hepsi OSB tarafından yürütüldü.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü World Intellectual Property Organization (WIPO)’nun da takip ettiği 22 ülkeden 427 patentin yarıştığı ISIF’23 İstanbul Milletlerarası Buluş Fuarı’na Yalova Makine OSB ve Yalova Teknopark takviyesiyle ve önderliğiyle iştirakçi firmalarda; Otomatik Otopark, Unimak ve Ceviz Pres firmalarının patentleri müsabaka çerçevesine alındı.

3 firmanın 6 projesi dereceye girmek için onlarca rakibin ortasında kıyasıya yarıştı ve düzenlenen merasimde Otomatik Otopark firmasının buluşu altın madalyayla layık görüldü. Firmanın mükafatı Yalova Makine OSB ve Yalova Teknopark yetkililerince firma ismine alındı ve tebrikler kabul edildi. – YALOVA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat