Lider Değirmenci'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Lider Değirmenci’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Özçelik-İş Sendikası Genel Lideri Yunus Değirmenci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ.’ye (KARDEMİR) 600 personel alım yapılmasına yönelik muştusu için büyük memnunluk duyduklarını belirterek teşekkürlerini iletti.

Genel Lider Değirmenci, KARDEMİR’e alınacak olan 600 personel ile ilgili açıklamalarda bulunu. “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sendikamızın can damarlarından olan KARDEMİR’e 600 emekçi alımı yapılmasına yönelik muştusu, bizlere adeta ilaç üzere geldi” diyen Değirmenci, “Bugüne kadar gerek KARDEMİR’deki üyelerimizden gerekse bölge halkından KARDEMİR’e emekçi alımı yapılması tarafında ağır bir talep vardı. Bu personel alımıyla hali hazırda KARDEMİR’de alın teri akıtan üyelerimizin hem yükü bir nebze de olsa azalmış olacak hem de bölgedeki insanlarımızın evlatları iş sahibi olup konutuna ekmek götürebilecek, hatta kimisi bu iş sayesinde artık yuva kurabilecek. Bu açıdan bakıldığında Cumhurbaşkanımızın muştusu bizleri daha da memnun etmektedir” sözlerini kullandı.

Değirmenci, “Bu müjdenin çabucak üzerine ikinci bir müjdeli haberi de KARDEMİR İdare Konseyi Lideri Sayın Alparslan Bayraktar’dan beklediğimizi tabir etmek istiyorum. KARDEMİR Toplu iş mukavele sürecinde Sayın Bayraktar ile birlikte değerlendirmeye alıp masaya yatırdığımız ‘KARDEMİR’de çalışan üyelerimizin emekli olmaları halinde çocuklarının üyelerimizin yerine işe başlatılması’ konusunda da ikinci bir müjde bekliyoruz ve bu uygulamanın 600 personel alımı içerisinde hayata geçirilmesini umut ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu ‘Yatırım, üretim, istihdam, ihracat’ odaklı büyüme stratejisine her daim takviye verdiklerini belirten Değirmenci, “Bu istikamette atılan adımları sevinçle karşılıyoruz. Dünya devi ülkelerde artırılan faize paralel olarak, yeniden o ülkelerdeki devasa şirketlerin, firmaların personel çıkarmasına neden olduğu bir periyotta, Cumhurbaşkanımızın faiz artırmak yerine, üretim ve istihdam odaklı bir vizyon ortaya koymasını memnuniyet ve takdirle karşılıyoruz. Bu vesileyle 600 emekçi alımıyla ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, personel alımı için birlikte çalışma yaptığımız KARDEMİR İdare Heyeti Lideri Alparslan Bayraktar ve çalışma arkadaşlarına, sendikamız Özçelik-İş, Karabük teşkilatımız ve bölge halkı ismine sonsuz teşekkür ediyorum” tabirlerine yer verdi. – KARABÜK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat