Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Trabzon Havalimanı'nın yenilenmesi için planlarını açıkladı

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Trabzon Havalimanı’nın yenilenmesi için planlarını açıkladı

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “14 Mayıs seçimlerine az kaldı. Bu istikrarın, bu huzurun devam etmesi için milletimize büyük işler düşüyor. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Ak Parti‘den Trabzon 1’inci sıra milletvekili adayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon Havalimanı’nın yenilenmesine ait yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada projesi tamamlanan havalimanının ihalesinin yıl içinde yapılacağını duyuran Bakan Karaismailoğlu, “Yeni Trabzon Havalimanı yılda 15 milyon yolcuya ve birebir anda 20 uçağa hizmet edebilecek kapasitede planlandı. 3 milyon metrekarelik dolgu alana inşa edeceğiz. İç-dış çizgi giden yolcular için 40 bin metrekare, iç-dış çizgi gelen yolcular için 20 bin metrekare, VIP-CIP yolcular için 2 bin metrekare olmak üzere toplam 67 bin metrekare terminal binası inşa edeceğiz. Terminal binas; ticari alanlar, bagaj manipülasyon, teknik hacimler ve ofis alanları ile birlikte 100 bin metrekare büyüklüğe ulaşacak. Pistin uzunluğu 3 bin 250 metre olacak. 1250 araçlık kapalı otopark yapacağız. Yolcularımızın milletlerarası standartlarda, konforla seyahatlerini sağlaması için Trabzon’a mahsus ve en hoş havalimanını inşa edeceğiz” tabirlerine yer verdi. TRABZON’A YAKIŞIR MEGA PROJE PLANLADIKYeni Trabzon Havalimanı’nın da sayılı projeler ortasında yer alacağına vurgu yapan Karaismailoğlu, bu projeyi yaparken Trabzonspor tesislerini ihtimamla koruyacaklarının altını çizdi. Trabzon’a uzun yılar hizmet edecek çok değerli bir yapıtı daha yapacaklarını aktaran Bakan Karaismailoğlu, bu projenin hayata geçmesiyle Trabzon iktisadının gaza basacağını kaydetti. Turizmle birlikte iktisadın, endüstrinin, üretimin, istihdamın süratle artacağına dikkati çeken Karaismailoğlu, Trabzon’a yakışır mega projeler planladıklarını, Trabzon için büyük düşündüklerini söyledi. ‘ONLAR KONUŞUR, AK PARTİ YAPAR’

Ak Parti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aleyna Keskin – İktisat