Mersin Büyükşehir Belediyesi Huzurevi İşçisine Yaşlı Bakımı Eğitimi Veriyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Huzurevi İşçisine Yaşlı Bakımı Eğitimi Veriyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Yardım ve Güzellik Vakfı Huzurevi’nde misyon yapan yaşlı bakım çalışanına yönelik, huzurevi sakinlerine sundukları hizmet kalitesini artırmaları maksadıyla eğitim başlatıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Yardım ve Uygunluk Vakfı Huzurevi çalışanlarına yönelik ‘Yaşlılarla İrtibat, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi verilmeye başlandı. 3 hafta sürecek olan eğitimde, uzmanlar tarafından yaşlı sıhhati, psikolojisi, yaşlılarla irtibat bahislerinde ayrıntılı bilgi verilecek.

TANRIVERDİ: “FAYDALI BİR EĞİTİM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sıhhat Hizmetleri Dairesi Başkanlığında Gerontolog olarak misyon yapan Cihan Tanrıverdi, yapılan eğitimle işçilere büyük yarar sağlayacaklarını belirterek, “Yardım ve Uygunluk Vakfı Huzurevi çalışanlarına yönelik bir eğitim başlattık. Üç hafta sürecek olan eğitimimizi haftada bir gün 3’er saat olarak planladık. Eğitimimizde; yaşlılık psikolojisi, yaşlılarla irtibat, yaşlılık hastalıkları ve artan yaşla birlikte meydana gelen mental ve fizikî değişimlerden bahsedeceğiz. Yararlı bir eğitim olacağını düşünüyorum” dedi.

KUBAT: “YAŞLI BAKIM KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ORTAKLAŞA BİR EĞİTİM PLANLADIK”

Eğitimin gerçekleştiği Yardım ve Düzgünlük Vakfı Huzurevi Müdürü Canan Kubat ise “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaşlı bakım kalitesini artırmak, hizmet standardımızı yükseltmek için, çalışanın bu mevzudaki yeni gelişmeleri izleyebilmesi açısından ortaklaşa bu türlü bir eğitim planladık” diyerek, Büyükşehir’e eğitimi gerçekleştirdiği için teşekkürlerini iletti.

Kaynak: ANKA / Sıhhat