Meral Akşener: Sinan Oğan'ın birinci amacı MHP'nin başına geçmek

Meral Akşener: Sinan Oğan’ın birinci amacı MHP’nin başına geçmek

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlere artık sayılı günler kalırken parti başkanları de televizyon programlarına yaptığı ziyaretleri sıklaştırdı. GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Karar TV’de katıldığı canlı yayında Memleket Partisi önderi Muharrem İnce ve CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın adaylıklarına değindi.

“İNCE İLE BİRLİKTE YÜRÜMEKTEN MEMNUNİYET DUYARIM”

Akşener: şunları söyledi: “Muharrem Bey’in ayrıldığı yer CHP. En başından beri benim söylediğim bir cümle ve takındığım bir tavır var. CHP’nin işi bu. Ancak sayın İnce konusunda birlikte bir yürümeye dair bir adım atılsa ben ‘memnuniyet duyarım’ dedim.

“SİNAN BEY’İN BİRİNCİ MAKSADI MHP’NİN BAŞINA GEÇMEK”

Bu Sinan Beyefendi için de geçerli. Fakat Sinan Bey’in birinci gayesi MHP’nin başına geçmek. Ben iki ismin de adaylığına hürmet duyuyorum fakat bizim adayımız Sayın Kılıçdaroğlu. Bu iki arkadaşın adaylığına dair berbat cümleler kurulmasını da yanlışsız bulmuyorum. Ben buna çok dikkat ediyorum, kendi yaşadıklarımı bir diğerine asla yapmadım. Bu lisanın artık Türkiye’den gitmesi lazım. Sayın İnce ve Sayın Oğan’ın ikinci tıpta Sayın Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi açısından görüşülmesini gerçek buluyorum.”

“İKİNCİ TİPE KALSA BİLE KILIÇDAROĞLU KAZANACAK”

Mitinglerden izlenimlerini aktaran Akşener, “Normalde bir şaşırdığım şey hem Erzurum’da hem Konya’da Sayın Kılıçdaroğlu’na oy istediğim vakit büyük bir alkış oldu. Bugün Şanlıurfa’da da oldu. Buradan gördüğüm birinci tıpta bitecek üzere görünüyor. İkinci cinse kalsa bile Sayın Kılıçdaroğlu kazanacak.” kelamlarıyla aktardı.