ÂLÂ Parti Isparta Milletvekili Aylin Bahadır: ‘Isparta seçime hazır, tarih yazacak ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacak’

Haber : BERKAY VAROL – Kamera: FATİH NAZIM EFE

İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Yürekli, “Bir an evvel seçim gelsin ve sandığa gidelim istiyoruz. Isparta seçime hazır. Biz seçime hazırız. GÜZEL Parti Isparta’da tarih yazacak ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacak, Genel Liderimiz Meral Akşener’i de inşallah başbakan yapacağız” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, bugün Isparta’da düzenlenecek mitingde halka hitap edecek. ÂLÂ Parti Milletvekili Aylin Cesaretli, Akşener’in Isparta programı öncesinde ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

Cesur şunları söyledi:

“ISPARTA, 14 GÜN SABRETMEYE BİLE TAHAMMÜLÜ KALMAMIŞ”

Cesur, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28’inci Devir Milletvekili seçimi için, “Isparta seçime hazır. Isparta’nın, 14 gün sabretmeye bile tahammülü kalmamış. Sokaklardayım günlerdir. Köylerdeyim, ilçelerdeyim. Sabah sanayi esnafının yanındaydım. Ortak ses yükseliyor Isparta’dan, tek bir ses yükseliyor. Her gören elimi tutup ‘kurtarın bizi.’ Bu ses artık çekinmeden, korkmadan yüksek perdeden söyleniyor. Kızlarımız, bayanlarımız, gençlerimiz söylüyor” dedi.

BİR GENÇ DEDİ Kİ BANA, ‘SAYIN VEKİLİM, BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM, ARTIK EKMEK PARAMI KAZANAMIYORUM”

Sanayi esnafı olan bir genç ile ortasındaki sohbeti Bahadır, şöyle aktardı:

“Daha bugün sanayi esnafı çok genç, 25 yaşında bir kardeşim otomobil tamir ediyordu, elleri simsiyah dedi ki bana, ‘Sayın vekilim, ben Türk milliyetçisiyim, artık ekmek paramı kazanamıyorum, yetmiyor. Ben gitmek istiyorum artık bu ülkeden. Ben ülkemi seven bir Türk milliyetçiyim. Ne olur bizi göndertmeyin.'”

“15 GÜN DAHA SABRETMEYE, RAHAT UYUMAYA, SABAH DA DEMİREL’İN LAFIYLA ‘UYUYA KALMAYIN’ DİYORUM”

Cesur, “Az evvel bir ağabeyim geldi, ’65 yaş aylığım yetmiyor, aç kaldım’ dedi. 850 TL ilken önergeler verdik, artırın diye, artıra artıra 1500 TL olmuş. Bugün açlık hududunun ne kadar olduğunu herkes biliyor. En az 10 kat artırılması lazım. Hasebiyle Demirel’in (9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel) memleketinde her yer susuz kalmış; barajlar kurumuş. İlçelerde, köylerde en ortak talep susuz kalması. Mazotuyla, gübresiyle, tarım ve hayvancılık kenti olan, esnafının, çiftçisinin boynunun bükük olduğu, memurunun, emeklisinin gülemediği bir Isparta olmuş. Her yerde omuzlar, başlar dik gidiyorum, az kaldı diyorum. 15 gün daha sabretmeye, rahat uyumaya, sabah da Demirel’in lafıyla ‘uyuya kalmayın’ diyorum sandığa gidin” diye konuştu.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU CUMHURBAŞKANI YAPACAK, GENEL LİDERİMİZ MERAL AKŞENER’İ DE İNŞALLAH BAŞBAKAN YAPACAĞIZ”

Bugün ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Isparta’ya geliyor. Akşener, saat 11.30’da Ispartalı yurttaşlarla bir ortaya gelecek. Yiğit, “Sayın Genel Liderimiz Meral Akşener geliyor. Isparta halkı büyük bir coşkuyla Meral Akşener’i bekliyor. Genel Liderimiz burada Ispartalılarla buluşacak. Biraz daha, 15 gün daha sabretmeleri, dayanmaları için yüreklere su serpecek. Çok hoş planlarımız, projelerimiz hazır. Bir an evvel seçim gelsin ve sandığa gidelim istiyoruz. Isparta seçime hazır. Biz seçime hazırız. YETERLİ Parti Isparta’da tarih yazacak ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacak, Genel Liderimiz Meral Akşener’i de inşallah başbakan yapacağız” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset