Silahlı atakta öldürülen MHP'li eski vilayet yöneticisiyle ilgili afiş argümanına UYGUN Parti'den cevap gecikmedi

Silahlı atakta öldürülen MHP’li eski vilayet yöneticisiyle ilgili afiş argümanına UYGUN Parti’den cevap gecikmedi

Eski İdeal Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş’in 30 Aralık’ta Ankara‘nın Çankaya ilçesinde uğradığı suikast sonucu öldürülmesinin akabinde Başkent’te Mhp‘yi sarsan bir cinayet daha işlendi.

MHP’Lİ İLÇE LİDERİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Ankara‘nın Pursaklar ilçesinde düzenlenen silahlı akında eski Milliyetçi Hareket Partisi ( Mhp ) Ankara Vilayet Yöneticilerinden Ferhat Özcan hayatını kaybetti. Silahlı saldırıyı düzenleyen kişinin Özcan’la ortalarında ferdî hasımlık bulunan MHP Ankara Pursaklar İlçe Lideri Mehmet Ersin Ekinci olduğu öğrenildi.

Eski MHP Ankara Vilayet Yöneticilerinden Ferhat Özcan.

“İYİ PARTİ AFİŞİ ASTIĞI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ” İDDİASI

Özcan’ın GÜZEL Parti afişi astığı gerekçesiyle çıkan arbedede öldürüldüğü argümanı büyük ses getirirken, ÂLÂ Parti Ankara Vilayet Başkanlığı hususa ait yazılı bir açıklama yaptı.

MHP Ankara Pursaklar İlçe Lideri Mehmet Ersin Ekinci.

“OLAYIN PARTİMİZLE RASTGELE BİR İLGİSİ YOKTUR”

Açıklamada “Ankara’nın Pursaklar İlçesi’nde meydana gelen ve MHP’nin Ankara eski Vilayet Yöneticileri’nden Ferhat Özcan’ın vefatıyla sonuçlanan cinayetle ilgili olarak birtakım basın yayın kuruluşlarında yanlışsız olmayan savlar yayınlanmıştır. Ferhat Özcan’ın, ÂLÂ Parti afişi astığı için öldürüldüğü savı hakikat değildir. Olayın partimizle rastgele bir ilgisi yoktur. Hiçbir şey, insan hayatından daha kıymetli olamaz. Hücumda hayatını kaybeden Ferhat Özcan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz” tabirleri yer aldı.