"Mahalle Ligi" Ağrı'da başladı

“Mahalle Ligi” Ağrı’da başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Mahalle Ligi” Ağrı‘da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye genelinde birinci kere düzenlediği ve Spor Toto Teşkilatının da desteklediği Arkadaşını Bul, Grubunu Kur “Mahalle Ligi” Ağrı‘da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye genelinde 14-19 yaş ortası gençlere yönelik birinci kere düzenlediği Spor Toto Teşkilatının da desteklemiş olduğu ve Ağrı Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan projede Badminton, Basketbol, ve Voleybol Branşlarından oluşan “Mahalle Ligi” spor aktifliği Voleybol karşılaşmaları ile start aldı.

Ağrı Merkez Hürriyet Mahallesinde ki Naci Gökçe Anadolu Lisesi Spor Salonunda Ağrı Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Mahalle Ligi” geniş bir iştirak ve ağır bir ilgi ile başladı.

Spor aktifliğine Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Fedai Din, Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak, Eğitim Şube Müdürü Voleybol Vilayet Temsilcisi Gökmen Aslankılıç, Spor Şube Müdürü Turan Tunç ve atletler katıldı.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Fedai Din; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bu projesi ile gençlerimizi sporla, eğitimle yoğuracağız bu formda kazandıracağız. Farklı yetenekler ve meziyetlere sahip olan çocuklarımızı ortaya çıkaracağız ve inşallah buradan kaç ulusal atletler çıkacak. Ülkemizin bayrağını uluslar ortası arenalarda dalgalandıracak ve bu tertipler bunlara vesile olacak. “Arkadaşını bul, Grubunu Kur Mahalle ligi Projesinde yaklaşık bir ay sürecek bir aktiflik. Hepimiz bu süreci coşkuyla, sevinçle, sporla geçireceğiz.” Karşılaşmalarda uğraş edecek olan tüm atletlere muvaffakiyetler diliyoruz” dedi. – AĞRI

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor