MUHARREM İNCE'DEN GENÇLERE MEMLEKETİ TERK ETMEK YOK

MUHARREM İNCE’DEN GENÇLERE MEMLEKETİ TERK ETMEK YOK

MEMLEKET Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Pendik’te vatandaşlarla biraraya geldi. Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında Pendik’liler ile buluştu. Muharrem İnce, Marmaray yaya alt geçidini kullanarak Gazipaşa Caddesi’ne geldi. Vatandaşlar İnce’yi ellerindeki pankartlar ve Türk Bayraklarıyla bekledi. İnce, vatandaşlar ile cadde boyunca yürüdü akabinde da seçim otobüsünden vatandaşlara seslendi.

“3 ‘A’ İLE YÖNETECEĞİZ MEMLEKETİ AKIL, ADALET VE AHLAK”

Muharrem İnce konuşmasında, “Terör örgütleriyle iş tutmayız. Bizim partimizde sağda mısın solda mısın ? Ne sağda ne solda. Atatürk’ün yolundan gidiyoruz biz. Bizim yolumuz bu. Biz bu ülkenin gençlerine iş bulacağız. Biz bu ülkenin gençlerini tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz. Bu ülkenin gençleri ucuz et yiyecek, ucuz süt içecek ucuz balık yiyecek. Yumurta yiyecek, peynir yiyecek. Bu ülkenin çocukları hoş okullarda okuyacak. Nitelikli eğitim olacak. Bilimsel, laik, parasız bir eğitim olacak. Sokaklarda sığınmacı bırakmayacağız hepsini göndereceğiz. Ulusal gelirimizin yüzde 2’sini tarıma, yüzde 5’ini AR-GE’ye ayıracağız. İsrafa son vereceğiz. Merkez bankasını bağımsız yapacağız. Kurumları özerk yapacağız. Eğitimin niteliğini artıracağız. Umut vereceğiz evvel. Gençler yurtdışına gideceksiniz tahsilinizi geliştireceksiniz. Yüksek lisans yapacaksınız fakat memlekete geri döneceksiniz.Memleketi terk etmek yok. Bu memleket bizim. 3 ‘A’ ile yöneteceğiz memleketi. Akıl, adalet ve ahlak. Bilim, nano teknoloji demeye devam edeceğiz. Uzay demeye devam edeceğiz. Hukuku hâkim kılacağız. ” dedi.

” PAZARTESİ GÜNÜ CHP’Yİ TERK EDECEKLER”

Konuşmasına devam eden İnce, “İlk 4 sıra CHP’li. Öbürleri Deva’lı, Gelecek’li, Saadet’li. Benim 40 yıllık emeğim var CHP’de. Lakin 77 kişi var listelerde. Hepsi var her çeşidi. Siz oy vereceksiniz onlar seçilecek. Pazartesi günü CHP’yi terk edecekler. Ben memleket partisini kurmasaydım CHP üyesi olsaydım,Çankaya’da oturuyorum. Dördüncü sırada Sadullah Ergin var. Ben Sadullah Ergin’e oy vermem. Pazarlık hiç bitmez. Milletvekili listelerini verdi. Sırada Bakanlık var sırada ihaleler var. Ver Allah ver.” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni