Kılıçdaroğlu arka arda gelen artırımlarla ilgili konuştu: Bu tam bir iktisat soykırımdır

Seçim yenilgisi CHP’de taşların yerinden oynamasına neden olurken, parti içindeki “değişim” seslerine kulak tıkayan Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde peş peşe gelen artırımlarla ilgili konuştu. Yaşanan fiyat artışlarını “Ekonomik soykırım” olarak nitelendiren CHP başkanı Kılçdaroğlu “85 milyon insan bir avuç beşere çalışır hale getirildi” diye konuştu.

“ZAMLARDAN NEMALANAN BİR AVUÇ İNSAN VAR”

Kılıçdaroğlu’nun Sözcü gazetesine yaptığı açıklamalardan satır başları şu formda; “Uygulanan ekonomi siyaseti tam bir iktisat soykırımdır. Nedeni de şu! 85 milyon insan bir avuç beşere çalışır hale getirildi. Yapılan artırımlardan büyük bir kesim, 80 milyon, 85 milyon etkileniyor lakin bu yapılan artırımlardan nemalanan bir avuç insan var. Hiltonbet

“EKONOMİK SOYKIRIMDIR”

O nedenle bir ekonomik soykırımdır diyorum. Çiftçisi, emekçisi, emeklisi, memuru… Herkes bundan ziyan görüyor. Ekonomik soykırımdan bedel ödüyor bunların tamamı. Bunlara ‘efendim maaşınıza artırım yaptım’ deniyor lakin öbür taraftan ekmeğinden tutun suyuna kadar her şeyine artırım yapılarak bir elden verdiğini öbür elden yani kaşıkla verdiğini kepçeyle alıyor.

“HALK YAŞAYARAK BUNU GÖRECEK”

Geldiğimiz nokta budur bir ekonomik soykırımla Türkiye karşı karşıyadır. Gidecekler bunlar… Götüremez bunlar, gidecekler. Bunu söyledik lakin inandırıcı olmadı. Tahminen inandıramadık halkı lakin halk yaşayarak bunu görecek.”