Elazığ'da boşanma evresindeki eşini öldüren saldırgan mahpus cezasına çarptırıldı

Elazığ’da boşanma evresindeki eşini öldüren saldırgan mahpus cezasına çarptırıldı

ELAZIĞ’da boşanma basamağındaki eşi Aslıhan Alkılınç’ın boğazını keserek öldüren, kayınvalidesi Şule B.’yi de yaralayan Ali Alkılınç’a ağırlaştırılmış müebbet ile 12 yıl mahpus cezası verildi.

Olay, 9 Haziran 2020’de Rızaiye Mahallesi Şehit Astsubay Fatih Özmen Sokak’taki apartmanın 3’üncü katında meydana geldi. Kendini ‘sağlıkçı’ olarak tanıtıp, zorla kayınvalidesi Şule B.’nin meskenine giren Ali Alkılınç, evvel boşanma basamağındaki eşi Aslıhan Alkılınç’ın boğazını kesti. Daha sonra Şule B.’yi de bıçaklayan saldırgan, olay yerinden kaçtı. Aslıhan Alkılınç hayatını kaybetti, yaralanan Şule B. hastaneye kaldırıldı. Polis gruplarınca yaralı halde sokakta bulunan Ali Alkılınç ise tedavisinin akabinde tutuklandı.

İNTERNETTEN ‘CEZAİ EHLİYET’ KONUSUNDA ARAŞTIRMA YAPMIŞŞüphelinin olaydan evvel internetten ‘şizofren nedir’, ‘aldatan eşi öldürmenin cezası’, ‘aldatma mesajları’ ve ‘hangi hastalıkların cezai ehliyeti yoktur’ üzere aramalar yaptığı belirlendi.

Elazığ 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Ali Alkılınç için karar duruşması yapıldı. Mahkeme heyeti, İsimli Tıp İhtisas Dairesi’nden istenen raporun geldiğini, cezai ehliyetinin olmadığına dair rastgele bir bulguya rastlanmadığını belirtti. Heyet, sanığa Aslıhan Alkılınç’ı öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet, Şule B.’yi de yaraladığı gerekçesiyle ‘öldürmeye teşebbüs’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ kabahatinden 12 yıl mahpus cezası verdi.

OTOĞRAFLI


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Tekin Yalçınkaya – Şimdiki