DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Mersin mitinginde konuştu Açıklaması

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Mersin mitinginde konuştu Açıklaması

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, “İlk yapacağımız şey, temmuz ayının başında bütün emekli ve işçilerimize yüzde 50 artırım yapmaktır.” dedi.

Akşener, Mersin Millet Bahçesi yanında düzenlenen mitingde, emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimlerini alacaklarını belirten Akşener, “İlk yapacağımız şey, temmuz ayının başında bütün emekli ve işçilerimize yüzde 50 artırım yapmaktır.” sözünü kullandı.

Akşener, 14 Mayıs’taki seçimin değerini anlatarak, “Seçimler seçmenin bayramıdır. Beğendiğinize oy vereceksiniz, beğenmediğinizi göndereceksiniz. Münasebetiyle bu siyasetçi denilen tayfa sizi ikna etmek için hizmetini, hizmet anlayışını, vizyonunu, yapacaklarını, projelerini anlatmak zorunda.” diye konuştu.

Seçimi kazandıklarında gençlere iş buluncaya kadar 2 bin 500 lira maaş ödeyeceklerini söz eden Akşener, Kurban Bayramı’nda da emeklilerin hesabına 15 bin lira kurban parası yatıracaklarını aktardı.

Akşener, köylerde okullar açacaklarını ve buralara öğretmen tayin edeceklerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Veteriner ve ziraat mühendisi tayin edeceğiz. Genç bir çift, köyde yaşayıp tarım mı yapmak istiyorsunuz? Karı koca, ikinizin de sizin SSK ya da Bağ-Kur primlerinizi devlet olarak biz ödeyeceğiz zira üretmeden Türkiye kalkınamaz. Besinin pandemi devrinde beka üzere değerli olduğunu, besin güvenliğinin ne kadar değerli olduğunu gördük. Havza bazlı tarım yapılacak, toprağınızda ne ekmeniz gerektiğini söyleyeceğiz. Yetiştirdiğiniz eser ne ise satın alacağımızı ilan edeceğiz. Düşük çıkarsa ilan ettiğimiz parayı alacaksınız. Yüksek çıkarsa fiyat, cebinize ekstradan para girecek.”

Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer’in de konuşma yaptığı mitingde, DÜZGÜN Parti Mersin milletvekili adayları tanıtıldı.

Öte yandan, miting sırasında rahatsızlık geçirenlere sıhhat takımları müdahale etti.

Kaynak: AA / Eren Bozkurt – Siyaset