Batman'da Şehit Polis Yusuf Erin için lokma dağıtıldı

Batman’da Şehit Polis Yusuf Erin için lokma dağıtıldı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne 1 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen bombalı saldırıyı önlemek isterken şehit olan polis memuru Yusuf Erin için Batman‘da lokma dağıtıldı.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı tarafından Turgut Özal Bulvarı’nda düzenlenen programda şehitler için dua edildi, vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu. Hatay’da oluşan zelzele nedeniyle kabristan ziyaretlerini gerçekleştiremediklerini belirten şehit Polis Memuru Yusuf Erin eşi Rabia Erin, “Eşim Yusuf Erin Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne 1 Mayıs’ta 2016 yılında yapılan bombalı akında bombayı engellemeye çalışırken şehit oluyor. 7 yıl olacak, acımız tıpkı acı lakin bu acıyla yaşamayı öğrendik. Her vakit dik durmayı ve şehitlerimizin gerisinden dualarla yad etmeyi ve sabretmeyi öğrendik vakitle. Doğal bugün eşim için tekrar buradayız. Hatay zelzelesinden ötürü Hatay’a eşimin kabrini ziyarete gidemedik. Batman ikametinde devam ettiğimiz için burada sağ olsunlar Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’mız eşim ismine lokma dağıtımında bulundu biz de katıldık. ‘Biz onlar için varız’ diyen insanları gördükçe keyifli oluyoruz sağ olsunlar var olsunlar. Şehitlerimizi de unutmasınlar. Onların emanetlerini de unutmasınlar” dedi.

Şehit polis memurlarını unutmayacaklarını söyleyen Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Lideri Taha Etiz, “1 Mayıs 2016 da Gaziantep’te bombalı araç atağında şehit olan Yusuf’umuzu unutmadık unutmayacağız. Yalnızca Yusuf Erin değil Batman’daki bütün şehitlerimizin şehadet yıl dönümlerinde, lokma dağıtımı, mevlit şeklinde programları yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Bugün Yusuf Erin şehadet yıl dönümüydü. Diyarbakır caddesinde lokma dağıtımını gerçekleştirdik. Etkinlikteki emelimiz şehitlerimizi unutmamak, unutmayacağımızı herkese bildirmek” diye konuştu.

Programa, Batman emniyet müdürü Köroğlu Kıraç, MHP Batman milletvekili adayı Hüseyin Kazak, Şehidin eşi Rabia Erin, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı. – BATMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî