AVCILAR D-100'DE KAZA İTFAİYE GRUPLARI, KAPANAN YOLU ARABASI SÜRÜKLEYEREK AÇTI

AVCILAR D-100’DE KAZA İTFAİYE GRUPLARI, KAPANAN YOLU ARABASI SÜRÜKLEYEREK AÇTI

AVCILAR’da motoru hararet yapınca sağ şeritte ağır ilerleyen arabaya geriden gelen öbür bir araba süratle çarptı. Ölen yahut yaralananın olmadığı kazada itfaiye takımları sıhhat vazifelileri ile birlikte kazaya neden olan arabası sürükleyerek emniyet şeridine çekti.

Kaza, saat 02.00 sıralarında D-100 Karayolu Beylikdüzü tarafında meydana geldi. Yoldaki ağır trafik nedeniyle daima fren yapınca motoru hararet yapan 34 LC 0158 plakalı arabanın şoförü Füsun Temelci, Gümüşpala Mahallesi mevkiinde dörtlülerini yakarak sağ şeritte ilerlemeye başladı. Bu sırada arttan süratle gelen Uğur Nayır idaresindeki 06 DE 7974 plakalı arabası, sağ şeritte ilerleyen araca arttan çarptı.İki araç da hasar görürken, şoförler kazayı yara almadan atlattı. Olay yerine itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi. Polis grupları olay yerinde inceleme yaptı. Kaza nedeniyle iki şerit trafiğe kapandı. İki şeridi açmak için, itfaiye takımları ile sıhhat ekiğleri öndeki araca geriden çarpan aracı yolun kenarına çekti.

” BÜYÜK BİR SESLE OTOMOBİL GELDİ BANA VURDU”

Kazaya şahit olan bir motosikletli, “Bu otomobil ablanın tabiriyle hararet yapmış ilerleyememiş. Kenara çekmiş. Buradan gelen arkadaş da arabayı fark edemiyor vuruyor” dedi. Aracı arızalanan Fusün Temelci ise, “Orada çok trafik vardı. Orada 2 – 2.5 saat kaldım. Hafif otomobilim hararet yaptı. Ben de gaza basamayınca en kenara buraya geldim.Dörtlüleri yaktım ve yavaş yavaş ilerledim. Daima otomobiller benim yanımdan geçiyordu. Birden bir baktım kızıma ‘Yavrum trafik açıldı geliyorum’ diyordum. Arttan bir ses . Direksiyon ve cama başımı vurdum. Büyük bir ses geldi. Otomobil geldi bana vurdu. ” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni