BAKAN SOYLU: DİYARBAKIR ANNELERİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PARTİSİNİ SEÇİME SOKMADI

BAKAN SOYLU: DİYARBAKIR ANNELERİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PARTİSİNİ SEÇİME SOKMADI

BAYRAMPAŞA’da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şimdi Türkiye’de Anayasa Mahkemesi HDP’yi yani terör örgütünü kapatamadı biliyor musunuz? Diyarbakır Anneleri terör örgütünün partisini seçime sokmadı. Bu kadar kolay, bu kadar açık ve net. Anayasa Mahkemesi kapatamadı artık muhtaçlıkları da yok. Diyarbakır Anneleri verdiği çabayla bir arada onları, o kadar yüzsüz bir hale getirdi ki seçime girmekten korktular.” dedi.

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Bayrampaşa Ada Park’ta sivil toplum kuruluşları ve muhtarların düzenlediği kahvaltılı programına katıldı. Programa Bayrampaşa Belediye Lideri Atila Aydıner, Bayrampaşa’da misyonlu 11 muhtar ve çeşitli STK temsilcileri katıldı. Programda konuşan Bakan Soylu, ‘Önümüze toplumsal sözleşmeler konulmuş durumda. Birisi diyor ki, ‘Ben Irak’ın kuzeyiyle, Suriye’nin kuzeyinde Türk Mehmetçiği var. Ben onu orada istemiyorum’ diyor. Bu sözleşme evvel önümüze konulmuş durumda. Birisi diyor ki ’15 Temmuz’da FETÖ, FETÖ darbe yaptı. Ben FETÖ diye birşey kabul etmiyorum.’ Bizatihi Kılıçdaroğlu’nun kendi ağzından söylediği ‘Nerede bir FETÖ, terör örgütü varsa üyesi ben gidip üye olacağım’ diyor. Yani bunun rastgele bir biçimde kabulünün yanından bile geçmiyor. ” dedi.

“BU MİLLET BİR ŞEY SÖYLEMEYECEK Mİ?”

Soylu, ‘Bir erkekle erkeğin, bir bayanla bayanın evlendiği bir Türkiye’yi kendilerine hayal olarak kurup size toplumsal sözleşme imzalattıranlara bu millet bir şey söylemeyecek mi’ Ben İçişleri Bakanı olduğum vakit Beşiktaş Belediyesi’nde üçüncü ayında bir LGBT bayrağı asıldı. ya birinci sefer gördüm bu türlü bir şeyi. Arkadaşlara bir bakın bakalım neyin nesidir diye? Evet, gerçekten asılmış. Tahminen photoshop olur, fotomontaj olur, tahminen diğer bir şeydir dedim. Kaymakamı aradım. Yarım saat vakti var dedi. Yarım saat içinde indirdi, indirmedi polisi göndereceğim, onları üstten aşağıya indirteceğim. Biz bu türlü bir zilletin, bu türlü bir ahlaksızlığın yaygınlaşmasını bizim ülkemizde kabul edemeyiz. ” diye konuştu.

“DİYARBAKIR ANNELERİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PARTİSİNİ SEÇİME SOKMADILAR”

Soylu “İspanya’da ETA diye bir terör örgütü vardı. ETA’yı destekleyen Batasuna Partisi kapatıldı. Neden biliyor musunuz? Yalnızca terörü kınamadığından ötürü kapatıldı. Bunu Avrupa yaptı, mevzuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götürdüler. Dediler ki ‘Bu haksız bir kapatmadır.’ Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dedi ki ‘terör örgütüne direkt olarak takviye verdiği görülmese de terörün yanında zımmen durduğu ötürü kapatılması doğrudur’ dendi. Artık Türkiye’de Anayasa Mahkemesi HDP’yi yani terör örgütünün partisini kapatamadı biliyor musunuz? Lakin Diyarbakır Anneleri terör örgütünün partisini seçime sokmadı. Bu kadar kolay, bu kadar açık ve net. Anayasa Mahkemesi kapatamadı artık gereksinimleri da yok. Diyarbakır Anneleri verdiği çabayla bir arada onları, o kadar yüzsüz bir hale getirdi ki seçime girmekten korktular. Seçime girmekten tasa ettiler. Sonuç itibariyle onların yerine kendi maskelerini takan bir siyasi partiyi, tekrar geçen gün bir terör örgütü Kandil’de fotoğraf çekeni milletvekili adayı yapan bir diğer partiyi seçime soktular.” halinde konuştu.

“BUNLARIN HEPSİ 104 YIL EVVELKİ AKLIN ÜRÜNÜDÜR”

Soylu, “Türkiye en büyük ödemeyi güç üzerinden yapmıyor mu ‘ Artık Sakarya Gaz Alanı bizim neyimizi kapatacak ‘ Cari açığımızı kapatacak. Pekala terörü bitirdiğimiz için Gabar’da çıkan petrol bizim neyimizi kapatacak ‘ Cari açığımızı kapatacak. Mersin nükleer santraline Seyahat olaylarında hayır dediler mi’ Bunların hepsi 104 yıl evvelki aklın eseridir. 104 yıl evvel bu ülkeyi bu ülkeyi manda ve himayeye, Amerika’ya teslim etmek isteyenlerin, biz kurtuluş uğraşımızı bunlarsız yapamayız diyenlerin bugünkü tezahürleridir. Onların verdikleri pusulayı Tayyip Erdoğan’a uzatmışlar. Tayyip Erdoğan da o pusulayı yırtıp çöpe atmıştır” sözlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki