ZİFT TANKINDAKİ PATLAMADA YARALANAN PERSONEL: ALEVLERİN ÜZERİMİZE GELDİĞİNİ GÖRDÜK VE YERE DÜŞTÜK

ZİFT TANKINDAKİ PATLAMADA YARALANAN PERSONEL: ALEVLERİN ÜZERİMİZE GELDİĞİNİ GÖRDÜK VE YERE DÜŞTÜK

ARDAHAN’da, özel şirkete ilişkin zift tankındaki patlamada yaralanan 4 çalışandan biri olan Ümit Taşlan (30) o anları DHA’ya anlattı. Patlama anında alevlerin yüz ve elini yaktığı Taşlan, “Herşey bir anda oldu. Alevlerin üzerimize geldiğini gördük ve yere düştük” dedi.

Damal ilçesinde özel bir inşaat firmasına ilişkin tesisteki zift tankında, 27 Nisan günü öğlen saatlerinde, şimdi bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlamada 2’si ağır, 4 emekçi yaralandı. Yaralılar, bölgeye sevk edilen ambulanslarla Ardahan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı personellerden Ümit Taşlan (30) ile Ercan Demir (45) Erzurum Kent Hastanesi yanık servisinde, Okay Yıldırım (29) KTÜ yanık ağır bakım ünitesinde ve Nuri Cansever (45) ise ambulans uçakla götürüldüğü Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Durumu ağır olan Ümit Taşlan ve Ercan Demir hayati tehlikeyi atlattı. Kent Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’nde tedavileri devam eden ve patlama anında alevlerin yüz ve elini yaktığı evli ve iki çocuk babası Taşlan, “Arkadaşlarla gereçleri topluyorduk. Tankın yanında değildik. Ancak patlama şiddetli olunca bu hale geldik. Zati her şey bir anda oldu. Alevlerin üzerimize geldiğini gördük ve yere düştük. Sonrasını hatırlamıyoruz. Benim şu an şişlikten ötürü gözlerim kapalı. Çok şükür hepimiz yaşıyoruz” diye konuştu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki