UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Nevşehir'de konuştu Açıklaması

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Nevşehir’de konuştu Açıklaması

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, iktidara gelmeleri durumunda hayata geçirecekleri projeleri anlatarak, “18-26 yaş kümesindeki bütün çocuklarımıza 2023 sayılarıyla 2 bin 500 lira maaş bağlayacağız. Konutta yaşayan tüm bayanlara da hem 2 bin 500 lira maaş bağlayacağız hem de sigortalı olacaklar.” dedi.

Akşener, Nevşehir’de partisinin vilayet başkanlığınca Lise Caddesi’ndeki seçim uyum merkezinin açılışına katıldı.

Caddeye kurulan platformda vatandaşlara seslenen Akşener, üç yıldır esnafı gezerek kaygılarını dinlediğini, vatandaşın taleplerini karşılamak hedefiyle projeler ürettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına reaksiyon gösteren Akşener, ‘Alevilere hürmet duyarız, yani biz her cinse hürmet duyarız’ diyor. Tıp ne demek biliyor musunuz? Bu nasıl bir saygısızlıktır, insanız biz insan. Sünnisi ile Alevisi ile insanız. Ne demek çeşit? Bu ülkenin Cumhurbaşkanı bize cins diyor. Biz bitki miyiz, hayvan mıyız? Biz insanız, Allah’ın yarattığı kuluz, kul.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimleri’nde cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile ÂLÂ Parti’ye takviye isteyen Akşener, şunları kaydetti:

“Esnafı gezerken bir sefer bile kendi partimi övmedim, öteki partileri yermedim. Milletimizi dinledim ve gördüm ki beş farklı emekli maaşı var. 1500 liralık, 1900 liralık emekli maaşı var. Yani Bağ-Kur ve SSK’da pek çok farklı emekli maaşı var. Başladım tahlil üretmeye ve en düşük emekli maaşı minimum fiyat kadar olmalıdır demeye başladım. Nihayetinde artık 7 bin 500 liraya çıkardılar lakin yetmez. Önümüzde Kurban Bayramı var. Her birimiz dinimizin gereğini yerine getirmeye çalışan inançlı insanlarız. Ey emekli kardeşim kurban kesebilecek misin? Danaya da girseniz bir hisse 14-15 bin lira, koyun ya da koç alsanız da 12 bin 500-15 bin lira. Geçen sene 5 bin liraydı. Bir karar vereceksiniz önümüzdeki bayram kurban kesmeyi istiyorsanız iki oy vereceksiniz, bir Meral’e bir Kemal’e oy vereceksiniz. Göreceksiniz, Kurban Bayramı’na bir hafta kala 15 bin lira ikramiyeniz hesaplarınızda olacak.”

İktidara geldiklerinde milletin kazanımlarını artırmak maksadıyla hazırladıkları projelere değinen Akşener, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Kazanç odaklı tarım eserleri fiyatlama sistemi getireceğiz. Ektiğiniz eserlerin fiyatlarını evvelden söyleyip, ziyana uğramanızın önüne geçeceğiz. Çiftçi borçlarının takibini durduracağız. Tarım organize bölgeleri kuracağız. Atatürk Orman Çiftliğinde Tarım Bilimleri Akademisi açıp, cet tohumlarımızı burada yine üretir hale getireceğiz. Hastanelerde yatak sayısı o kadar düşük ki onu artıracağız. Doktor ve yardımcı sıhhat çalışanı sayısını artıracağız. Devlet okullarından ilkokul birinci sınıftan lise son sınıfa kadar bütün çocuklarımıza iki öğün yemek vereceğiz. 18-26 yaş kümesindeki bütün çocuklarımıza 2023 sayılarıyla 2 bin 500 lira maaş bağlayacağız. Konutta yaşayan tüm bayanlara da hem 2 bin 500 lira maaş bağlayacağız hem de sigortalı olacaklar.”

Kaynak: AA / Behçet Alkan – Siyaset