Türkiye'nin ulusal arabası TOGG'a vatandaşlardan büyük ilgi

Türkiye’nin ulusal arabası TOGG’a vatandaşlardan büyük ilgi

Türkiye‘nin ulusal arabası Togg‘a vatandaşlardan büyük ilgi

ELAZIĞ – Türkiye‘nin yerli arabası Türkiye‘nin Arabası Teşebbüs Kümesi ( Togg ), Elazığ‘da Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde vatandaşlarla buluşurken vatandaşlar Togg‘a ağır ilgi gösterdi.

Türkiye‘nin yerli arabası TOGG Elazığ‘da birinci sahibine teslim edilmesinin akabinde AK Parti tarafından vatandaşlarla buluşturuldu. Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde vatandaşlarla buluşan TOGG’u görmek için vatandaşlar fuar merkezine akın etti. TOGG’u gören vatandaşlar fotoğraf çektirirken sahibinden araç hakkında bilgi aldı.

Bugün çok coşkulu ve gururlu olduklarını belirten Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları, “60 Yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne daima birlikte şahitlik ediyoruz. Hemşerilerimizle bu gururun memnunluğunu yaşamak bizleri önemli manada mutlu etti. Malumunuz 60 yıl evvel periyodun Cumhurbaşkanı tarafından periyodun, ihtilal arabasının yapılmasıyla alakalı çalışmalar başlamıştı lakin maalesef çeşitli sebeplerden kaynaklı o gün başarısız olan süreç bugün Allah’a hamd olsun Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçeğe dönüştü. 2002 öncesi Türkiye‘sinde devlet içerisinde çöreklenmiş çetelerin ve darbeci zihniyetlerin varoluşları devletimizin ve ülkemizin tam bağımsız Türkiye olma yolunda ilerlemesi konusunda çok önemli manada sekteye uğrayan bir süreç kelam konusuydu. Lakin 2002 yılından itibaren AK Parti iktidarlarıyla birlikte Cumhurbaşkanımızın liderliğinde öncelikle devlet içerisinde çöreklenmiş çetelerin temizlenmesi, vesayetçi sistemin ortadan kaldırılması tam bağımsız ekonomimizin ortaya çıkarılması noktasında Cumhurbaşkanımızın ve grubunun ortaya koymuş olduğu irade bugün hamd olsun ülkemize, İHA’ların SİHA’ların, TOGG’ların ve ATAK’ların kazandırılması noktasında kıymetli bir yer almıştır. TOGG’umuzu Elazığ’ımıza getirdik. TOGG’umuz Elazığ’da olmakla birlikte tıpkı vakitte Türkiye yollarında ve inşallah tüm dünya yolunda olacaktır” dedi.

Bugün yüreklerinin kıpır kıpır attığı, inanılmaz bir heyecanın yaşandığı inanılmaz bir atmosfer içerisinde olduklarını aktaran AK Parti Elazığ Vilayet Lideri Şerafettin Yıldırım, “Bizi bu kadar duygulandıran yüzde yüz bizim markamız olan öteki bir tabir ile Made İn Türkiye olan TOGG marka aracımızdır. Öncelikle Akgün ailesine akabinde da ülkemize ve vatandaşlarımıza iyi olsun” sözlerini kullandı.

TOGG’un Elazığ’da olduğunun altını çizen AK Parti Elazığ 2’nci sıra milletvekili adayı Ejder Açıkkapı, “Öncelikle ülkemize iyi olsun. TOGG babayiğitler aranırken birileri tarafından daima bunu yapamazsınız üretemezsiniz üzere kendi milletini, devletini, idaresini ve kendi iradesini değersizleştirmeye çalışanlarla da çaba verdi. Siz bu arabası üretemezsiniz diyorlardı. Allah’a çok şükür önderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın babayiğitler nerede davetinden sonra TOGG üretim basamağına geldi. Bursa Gemlik’te 1 milyon 200 metrekare bir alanda yaklaşık 22 milyarlık bir bütçeyle fabrika kuruldu ve 29 Ekim 2022 tarihinde de seri üretimden birinci aracımız banttan indi. Bugün Allah’a çok şükür TOGG’umuz Elazığ’ımızda. Bu aracı vatandaşlarımızla paylaşan kardeşimize de teşekkür ederim” cümlelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Mücahid Kantarcıoğlu – Siyaset