Trekkingçiler bir günde iki mevsim yaşadılar

Trekkingçiler bir günde iki mevsim yaşadılar

Trekkingçiler bahar mevsimi ile başladıkları yürüyüşlerini kış mevsimi olarak bitirdiler.

Oltu Doğasever Yürüyüş Kümesi, Erzurum Tabiat yürüyüşçüleri ile birlikte Oltu Kırdağ’da yürüyüş aktifliği düzenlediler. Sabah erken saatlerde yeşil tabiat ile başladıkları yürüyüşe tepede karla devam ettiler. Güçlü bir yürüyüşün akabinde 15 kilometre civarında yol kat ettiler.

Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr Fatih Coşkun Ertaş, “Erzurum’dan geldik. Şuanda Oltu Kırdağ’da yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşe sabah erken başladığımızda çok hoş yeşil çiçek örtüsü vardı, lakin dağın tepesine gerçek çıktığımız da hava kaideleri biraz değişti. Şuanda karlarla tepeye yanlışsız yürüyoruz. Burada tabiat olağanüstü bilhassa bahar aylarında bu bölgede çok hoş bir çiçek örtüsü oluyor. Yüksek yerlerde karlar var her ikisi birlikte sahiden çok hoş imaj oluşturuyor. Bizde şuanda doğal ortamda yürüyüşümüz gerçekleştiriyoruz. Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Erzurum Yürüyüş Kümesi ve Oltu Tabiat Severler Yürüyüş takımı ile birlikte güzle bir aktiflik gerçekleştirdik” dedi.

Erzurum yürüyüş grubundan Atilla Tandoğan Bağlar ise “Erzurum Yürüyüş Gurubu ve Oltu Tabiat severler yürüyüş gurubu ile birlikte bu türlü bir bahar yürüyüşü tertiplendi. Burada tabiat dostları ile birlikte yüksek rakımda bir faaliyete katıldık. Ayrıyeten Egenin incisi Bodrum’da da botoks yürüyüş kümelerinde farklı farklı faaliyetlerde de bulunduk tüm tabiat severlere selamlar” dedi.

Erzurum yürüyüş gurubundan Mimar Aydın Amil, “25 yıldır tabiatta yürüyoruz. Bilhassa Erzurum bölgesini Trekking yapılacak noktalarına gittik. Türkiye’de çok farklı notalara gittik son bir yıldır Oltu’daki tabiat dostlarımız sayesinde Oltu’yu keşfettik. Bu sene içerisinde 7 sefer Oltu’ya yürümek için geldik. Gerçekten bu bölge tabiat severler için bulunmaz yürüyüş alanları mevcut mesela bugün yürüdüğümüz Kırdağ mevki çok hoş, bütün mevsimleri görebiliyorsunuz. Bu sabah yürüyüşe başladığımızda Oltu’da hava çok sıcaktı hatta ince giysilerimiz giydik fakat dağın tepesine tırmandıkça sizinde gördüğünüz üzere karla karşılaştık. Bu bölgenin en kıymetli özelliklerinde bir tanesin çam ormanlarının olması farklı bir hoşluk katıyor. Bütün tabiat severleri bu bölgeye davet ediyorum. Burada yürüyebilirler dönüşte de Oltu Cağ kebabı yiyerek kendilerini ödüllendirebilirler” dedi. – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî