TikTok, Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi'nin resmi cümbüş partneri oldu

TikTok, Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nin resmi cümbüş partneri oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile TikTok ortasında imzalanan sponsorluk mutabakatıyla TikTok, Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’nin resmi cümbüş partneri olduğunu açıkladı.

Sponsorluk muahedesi kapsamında, basketbolseverler TikTok’ta eğlenceli içerikler üretebilecekler. Platform sayısız filtre, ses ve efektlerle; uygulama içinde özel içerikler üretilmesine imkan sunacak. Basketbolseverler ayrıyeten Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’nin resmi TikTok hesabından maçların en özel anlarını izleyebilecekleri belirtildi.

“YENİ ALANLARDA BULUŞMA FIRSATI YARATMAK GEREKTİĞİNİN FARKINDAYIZ”

Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, yapılan mutabakatla ilgili olarak şunları söyledi:

“Basketbol sevgisini ve kültürünü toplumun her kısmına yaymak için yeni nesillerin bağlantı tercihlerini anlamak ve onlarla yeni alanlarda buluşma fırsatı yaratmak gerektiğinin farkındayız. Genç basketbol severlerin ilgisini artırmak ve basketboldaki yaratıcılıklarını göstermeye teşvik etmek maksadıyla, bağlantı çağının bütün olumlu imkanlarını kullanmak istiyoruz. TikTok’un basketbolu geniş kitlelere ulaştırma emelimize katkı sağlayacağına, basketbol severler için yeni bir buluşma ve cümbüş noktası olacağına inancımız tam. Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi ve TikTok ortasındaki sponsorluk muahedesinin topluluğumuza güzel olmasını diliyorum.”

“PLATFORMUMUZ ARACILIĞIYLA BASKETBOLU DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRACAĞIZ”

TikTok’un sporla olan organik bağına vurgu yapan TikTok Türkiye Operasyon Başkanı Erkan Ünlü de mutabakat ile ilgili şu formda konuştu:

“TikTok’u her gün milyonlarca insan ziyaret ediyor. Unutulmayan spor karşılaşması anlarını tekrar paylaşan, spor konusundaki yeteneklerini gösteren içerik üreticilerimizin yanı sıra spor alanında üretilen içerikler milyarlarca kere görüntüleniyor. Dayanılmaz bir performans gösterisi olan basketbolun TikTok kainatı için bambaşka bir yeri var. Türkiye’nin basketboldaki muvaffakiyetleri her vakit göğsümüzü kabarttı. TikTok olarak Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’yle bu türlü bir iş birliğinde bulunmaktan ötürü gurur duyuyoruz. TikTok’un basketbol severlerin yeni buluşma noktası haline gelmesiyse en büyük gayemiz. Bu maksat için var gücümüzle çalışmaya, platformumuz aracılığıyla basketbolu daha geniş kitlelere ulaştırmaya ve sevdirmek için çabalamaya devam edeceğiz.”


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor