TFF Lideri Büyükekşi Gençlerbirliği'ni ziyaret etti

TFF Lideri Büyükekşi Gençlerbirliği’ni ziyaret etti

Futbol kulüplerini ziyaret etmek üzere Ankara‘da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Ankaragücü’nün akabinde Gençlerbirliği‘ni de ziyaret etti. Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’ne gelerek kulüp lideri Niyazi Akdaş ve yöneticilerle buluşan Büyükekşi, sonrasında Niyazi Akdaş ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

BÜYÜKEKŞİ: YENİ BİR ATAK YAPMAK İSTİYORUZ

Gençlerbirliği’nin yıllardır Harika Lig’de gayret etmiş güzide bir ekip olduğunu tabir eden Büyükekşi, “Başkanımız, altyapıda yaklaşık 2 bin 500 futbolcunun olduğunu, akademide ise 200 futbolcularının olduğundan bahsetti. Bu tam da istediğimiz şey aslında. ‘Double Pass’ ile 1’inci Lig gruplarıyla 2024 – 25 döneminde akademi çalışması yapacağız. Biz yeni bir atak yapmak istiyoruz. Bu tesisleşmeleri kulüplerimize mecburi yaptıracağız. Biz de burada ‘Double Pass’ ile belirli bir müfredat uygulayacağız. Bütün kulüplerimize birebir uygulamayı getirirsek futbolun kalitesi artacak. Gençlerbirliği de bu işe yıllar evvel başladığı için çok hoş bir örnek. Biz de elimizden gelen dayanağı vereceğiz” tabirlerini kullandı.GENÇLERBİRLİĞİ LİDERİ AKDAŞ: LİDERİMİZİN ZİYARETLERİ BİZİ ŞEREFLENDİRDİBaşkent grubunun altyapıya ehemmiyet veren bir kulüp olduğuna değinen Gençlerbirliği Lideri Niyazi Akdaş, “Başkanımızın ziyaretleri bizi şereflendirdi. Günümüzün futbolu ve hakemleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Kendisine birtakım bahisleri arz ettik. Altyapı tesislerimizi gezeceğiz ve Gençlerbirliği’nin altyapıya ne kadar ehemmiyet verdiğini arz edeceğiz” biçiminde konuştu.

Açıklamanın akabinde Akdaş ve yöneticilerle birlikte tesisleri gezen Büyükekşi, Keçiörengücü, Ankara Demir Spor ve Etimesgut Belediyespor kulüplerine ziyarette bulunmak üzere tesislerden ayrıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Alper Şaşmaz – Spor