BAKAN KURUM: KARTAL'DA HİÇ KİMSE RİSKLİ MESKENLERDE YAŞAMAYACAK

BAKAN KURUM: KARTAL’DA HİÇ KİMSE RİSKLİ MESKENLERDE YAŞAMAYACAK

? Kartal’da seçim çalışmalarını yürüten Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, ‘Bugün itibariyle İstanbul’da 410 bin bağımsız kısım için şimdiden yapılan toplam müracaat sayısı 73 bine ulaştı. Kartal’da tek bir mülkiyet sorunu bırakmayacağız. Tapusuna kavuşmayan tek bir Kartallı kalmayacak. Kartal’da hiç kimse riskli konutlarda yaşamayacak, hepimiz yeni yuvalarımıza kavuşacağız” açıklamasında bulundu.

Aydos Düğün Salonu’ndaki ‘Doğulu ve Güneydoğulu Vatandaşlar ile Kahvaltı Programı’na katılan Bakan Kurum, masaları tek tek dolaşarak iştirakçilerle sohbet etti, taleplerini dinledi. Çocuklarla yakından ilgilenen Kurum, onlara oyuncak armağan etti. Vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektiren Kurum, iştiraklerinden ötürü teşekkür etti.

İşçilerin 1 Mayıs’ını tebrik eden Bakan Kurum, şunları söyledi:

‘Koşturan, gecesini gündüzüne katan, tüm işçilerimize çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı, emekçi bayramını tebrik ediyorum. Gerçekten alın teriyle koşturan, emek veren, çalışan, meskenine AŞ götürmek, çocuklarına daha yeterli bir gelecek sunabilmek için çalışan tüm emekçi kardeşlerime bir alkış istiyorum.’

Bakan Kurum, ‘Memleket hasretiyle, gurbet hasretiyle, sıla hasretiyle kavrulan her bir kardeşimle, medeniyetimizin baş kenti İstanbul’da, bu hoş İstanbul sabahında buluşmaktan bahtiyarım, onurluyum, gururluyum. 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 vilayetimizi etkileyen büyük bir zelzele yaşadık. Sizlerin de dünyada eşi gibisi görülmemiş bu sarsıntıda şehit olan, yaralanmış akrabaları vardır. Buradaki Diyarbakırlı kardeşlerimizin memleketi de zelzeleden ağır olarak etkilendi. Zelzele 11 kenti sarstı fakat acısını Türkiye hissetti. 50 bin 400 canımızı toprağa verdik. Allah kardeşlerimize rahmet etsin’ diye konuştu.

’11 VİLAYETİMİZDE HARIL HARIL ÇALIŞIYORUZ’

Bakan Kurum, ‘Hamdolsun bugün alanda, 11 vilayetimizde 125 bin konutumuzun inşası için mimarlarımız, mühendislerimiz emekçi, işçi kardeşlerimizle harıl harıl çalışıyoruz. Hatta sayın cumhurbaşkanımızla birlikte birinci konutlarımızı afetten 80 gün sonra teslim ettik. Bu nedir biliyor musunuz kardeşlerim’ Bu Diyarbakır Sur’u ihya eden önderimizin vizyonudur. Bu Mardin Nusaybin’i baştan aşağı yenileyen genel liderimizin gücüdür. Kars’ı, Ağrı’yı, Siirt’i, Bitlis’i dev yapıtlarla süsleyen; Türkiye’ye 21 yılda çağ atlatan, ülkemizi global güç yapan sayın cumhurbaşkanımızın yüreğidir, iradesidir, vizyonudur, gücüdür? tabirlerini kullandı.

YARISI BİZDEN KAMPANYASINDA MÜRACAAT SAYISI 73 BİNE ULAŞTI

Yarısı Bizden Kampanyası’na son müracaat sayılarını açıklayan Bakan Kurum, ‘Bugün itibariyle İstanbul’umuzda 410 bin bağımsız kısım için şimdiden yapılan toplam müracaat sayısı 73 bine ulaştı. Kartal’ımızda müracaat sayımız da şimdiden 4 bine yükselmiş durumda. Her bağımsız kısımda 4 vatandaşımızın oturduğunu hesap edersek, 1 milyon 600 bin kardeşimizin yeni yuvası için adım attığını görüyoruz. İnşallah daima birlikte, sizlerle birlikte 1 ay içinde 1 buçuk milyon konutluk müracaat alacak; konutlarımızı hızla tamamlayacağız. Bunu sizlerle birlikte yapacağız’ dedi.

‘ŞEHİRLERİMİZE 200 MİLYAR LİRAYA YAKIN YATIRIM YAPTIK’

Bakan Kurum, ‘Diyarbakır’ımızda Sur başta olmak üzere her bir karışı yeniledik. Toplumsal konuttan altyapıya, parklarından kamu binalarına kadar yüzlerce yeni eser inşa ettik. Siirt’e binlerce yeni eser kazandırıp bu hoş kentimizi itimatla geleceğe taşıyoruz. Medeniyetlerin beşiği Mardin’imizin kentsel dönüşümle tarihi dokusunu, kültürel mimarisini koruduk, muhafazaya devam ediyoruz. Kars ve Ağrı’mızda da millet bahçesinden kentsel dönüşüm çalışmalarına pek çok hizmeti memleketimize sunduk. Bilhassa de Ağrı’da yaptığımız hayvancılık tesisleriyle bölgenin hayvancılık bölümüne katkı sunuyoruz. Hoş Bitlis’imizi; hanlarıyla, hamamlarıyla, köprüleriyle, Selçuklu mirası yapıtlarıyla adeta yine ihya ediyoruz. Saydığım bu kentlerimize 21 yılda, sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde 200 milyar liraya yakın toplam yatırım yaptık. Zira Mardin, Bitlis, Diyarbakır, Kars, Ağrı, Siirt her vakit AK davamızın, Cumhur İttifakı’mızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olmuştur’ diye konuştu.

KARTAL’DA TEK BİR MÜLKİYET SORUNU BIRAKMAYACAĞIZ

Bakan Kurum, ‘Bugün Kartal’da bir yandan Orhantepe’de 100’lerce konutu yükseltirken başka yandan Yunus Mahallesi’nde dönüşümü başlatıyoruz. Bir yandan Çavuşoğlu Sanayi Sitesi’ni yeni yerine taşırken öte yandan kordon uzunluğunda riskli alanda harıl harıl çalışıyoruz. Bir yandan Uğur Mumcu’da sıhhatsiz yapı bırakmıyor, Yenimahalle ve Cevizli’de, Yakacık ve Hürriyet’te mülkiyet sorunlarını çözerek vatandaşlarımıza tapularını teslim ediyoruz. Kartal’da tek bir mülkiyet sorunu bırakmayacağız. Tapusuna kavuşmayan tek bir Kartallı kalmayacak. Kartal’da hiç kimse riskli konutlarda yaşamayacak, hepimiz yeni yuvalarımıza kavuşacağız’ tabirlerini kullandı.

BİZİ ARARSANIZ MİLLETİMİZİN YUVALARINI İNŞA EDERKEN BULURSUNUZ

Bakan Kurum, ‘Biz AK Parti’yiz. Biz sevdalısı olduğumuz bu millete borcumuzu ödemek için 81 vilayetimizde çalışıyoruz. Bizi arayanlar, çöken Yeşilyurt apartmanının enkaz alanında bulur. Bizi arayan Adıyaman’ın yollarında, Gaziantep’in yollarında bulur. Bizi arayan Maraş’ın, Hatay’ın yollarında bulur. İstanbul’un sokaklarında bulur. Bizi arayan İzmir’de, Bayraklı’da bulur. Bizi arayan Antalya’da, Muğla’daki yangın bölgelerinde; Karadeniz’de sel bölgelerinde bulur. Bizi ararsanız baretlerini takmış, çizmelerini giymiş olarak; milletimizin yuvalarını inşa ederken bulursunuz. Kartal’da muştular verirken bulursunuz. Bizi arayanlar; ‘Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, vatanımızı asla bölemeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız’ diyen önderimiz, Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bulurlar? dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki