Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan: 'Milli görüşü Meclis'e taşıyacağız'

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan: ‘Milli görüşü Meclis’e taşıyacağız’

YENİDEN Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partimizi yani ulusal görüşü tam 21 sene ortadan sonra yine Meclis’e taşıyacağız Allah’ın müsaadesiyle. Meclis dışında bile Tekrar Refah Partisi çok büyük hayırlara vesile oldu” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Şanlıurfa’da partisinin düzenlediği mitinge katıldı. Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’nde toplanan partililere seslenen Erbakan, ulusal görüşün birinci belediyesini 1984’te Şanlıurfa’da kazandığını, 2023’te de partisinin kentte birinci parti olacağını söyledi. Erbakan, dış güçlere karşı Refah Partisi olarak Cumhur İttifakı’nın çatısı altında seçimlere girme kararı aldıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Şu 7’li masanın destekçileri kim? PKK, PYD, YPG, FETÖ, LGBT lobileri, dış güçler. Bunlar, bu ülkenin, bu milletin hayrına bir şey isterler mi? Şayet bunlar 7’li masayı destekliyorsa, bizim 7’li masanın karşısında Cumhur İttifakı’nda yer almamız gerekiyor demektir. Seçim barajı diye bir kederimiz de olmadan girdiğimiz bu seçimlerde Yine Refah Partimizi yani ulusal görüşü tam 21 sene ortadan sonra tekrar Meclis’e taşıyacağız Allah’ın müsaadesiyle. Meclis dışında bile Yine Refah Partisi çok büyük hayırlara vesile oldu. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması, Ayasofya’nın cami olması, LGBT konusunda hassas olunması, uyanık olunması, pandemi devrinde ne olduğu muhakkak olmayan aşılardan milletimizin, yeni jenerasyonların korunması, bütün bu bahislerde Tekrar Refah Partimiz Meclis dışında olmasına karşın çok güzel bir çabayı gerçekleştirdik.”‘7’Lİ MASA FELAKETİNDEN KORUNMAK ÖNEMLİ’Bu seçimlerde Cumhur İttifakı’nın zaferi çok kıymetli olduğunu belirten Erbakan, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi, 7’li masanın felaketlerinden korunmak için son derece değerli. Öbür çok kıymetli bir konu da Tekrar Refah Partimizin kesinlikle lakin kesinlikle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşınması. Bütün Urfa’da diyeceğiz ki en azından her meskenden bir tane oy istiyoruz. Bir tane oy Erdoğan’a, bir tane oy Tekrar Refah Partisi’ne istiyoruz diyeceğiz. Zira Tekrar Refah Partimizin Meclis’te olması, iktidarın da AK Parti’nin de yararına olacak bir iş. Biz yapan muhalefet yapıyoruz, doğruya dayanak oluyoruz.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ali Leylak – Siyaset