Tekirdağ'da kanola tarlaları fotoğraf tutkunlarını bekliyor

Tekirdağ’da kanola tarlaları fotoğraf tutkunlarını bekliyor

Tekirdağ‘da 55 bin dekar alanda ekilen kanolaların çiçek açmasıyla tarlalar, doğal stüdyoya dönüştü.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine, kanola ekili alanların fotoğrafçılar için çok hoş kareler yakalama imkanı sağladığını söyledi.

Tekirdağ‘ın her mevsim ziyaretçilerin tercih ettiği bir kent haline geldiğini tabir eden Hacıoğlu, şöyle konuştu:

“Baharın gelmesiyle kentte tarlalar rengarenk olmaya başladı. Birinci olarak kanalo tarlaları çiçeklendi ve tarlalarda renk cümbüşü yaşanmaya başladı. Tarımın yanı sıra kanola turizm için de artık kente turist ve fotoğraf tutkunlarını çekiyor. Beşerler buraya gelip hoş anılar, hoş fotoğraflar çekiliyor. Yoldan geçenler tarlaları görünce durup fotoğraf çekip yollarına o denli devam ediyor. Bütün fotoğraf tutkunlarını, eşsiz kareler yakalamaları için kentimize bekliyoruz.”

Tekirdağ Fotoğraf Derneği Lideri İnanç Çelik da kanola tarlalarının fotoğraf meraklıları için çekim alanı oluşturduğunu aktardı.

Tekirdağ‘ın fotoğraf tutkunlarına her mevsim farklı hoşluklar sunduğunu lisana getiren Çelik “Sarıya boyanan tarlalarla birbirinden eşsiz hoş kareler yakalamak mümkün. Bütün fotoğrafçı dostlarımız her yıl buraları tercih ediyor. Bu yıl da fotoğraf meraklıları kadrajlarına kanola tarlalarında hoş kareler sığdırmak için Tekirdağ’a gelecektir.” dedi.

Kaynak: AA / Mesut Karaduman – Yeni