ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener'den yurt dışındaki Türklere davet

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’den yurt dışındaki Türklere davet

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, “Yurt dışında yaşayan pahalı kardeşlerim; sizler, hangi inanca, hangi kökene, hangi fikre sahip olursanız olun, Türk milletinin değerli birer temsilcisininiz. Sizler, kadim medeniyetimizin elçilersiniz. Sizler, ulu kültürümüzün mirasçılarısınız. Hiç kuşkunuz olmasın ki bizim için Türkiye’de yaşayan 85 milyon vatandaşımızdan hiçbir farkınız yok. Bu yüzden, UYGUN Parti iktidarında, üzerimize düşen ne varsa yerine getirecek, tüm bu sıkıntıları el ele, omuz omuza vererek çözeceğiz. Ne ülkemizde ne de yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın başını öne eğmeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Meral Akşener, bugün Twitter hesabında yayınladığı görüntüde yurt dışında yaşayan Türklere seslendi. Akşener, şunları söyledi:

“GÖZ GÖZE OLAMASAK DA GÖNÜLLERİMİZ BİR”

“Anavatanımızın gönül ve kültür elçileri, yurt dışında yaşayan bedelli kardeşlerim; nerede al bayrağımıza hasret bir gönül varsa orada doğan güneşi selamlamak için çıktığımız bu kutlu yolda emelimiz bir, kalplerimiz bir, inancımız bir. Göz göze olamasak da gönüllerimiz bir. Cennet vatanımız, al bayrağımız bir. Elbet ki bizim kültürümüz, dinamik ve yüksek bir kültürdür. Kadim tarihimizden süzülüp gelen kutlu bir mirastır. Varlığını her şartta sürdürebilen, farklılaşan şartlara ahenk sağlama hüneri gösteren bir büyük medeniyet seyahatidir. ve bu seyahat bizlere, kimliğimizi kaybetmeden yabancı kültürlerle temas kurma özelliğini kazandırmıştır. Hakikaten bugün de sizler, bu özelliğimizi yaşıyor, yaşatıyorsunuz.

“TOPLUMLAR ORTASINDA BİR KÖPRÜ GÖREVİ ÜSTLENİYORSUNUZ”

Başta Avrupa olmak üzere yurt dışına yerleşen vatandaşlarımız olarak, yaşadığınız ülkelerin şartlarına ahenk sağlayarak, öz kimliğinizi kaybetmeden o ülkelerin toplumsal ve ekonomik hayatlarında kelam sahibisiniz. Birçoğunuz gerek işgücü mutabakatı çerçevesinde gerekse de Türkiye’nin dış ticaret açılımlarıyla yatırımlar yapıyor, fabrikalar işletiyor, okullarda okuyor; akademisyen, hekim, mühendis olarak birçok alanda büyük başarılara imza atıyorsunuz. Yaşadığınız ülkelere tam ahenk sağlamış olmanıza karşın dilinize, dininize ve kültürünüze sahip çıkan bir duruşla geniş bir kurumsal altyapı oluşturuyor, toplumlar ortasında bir köprü görevi üstleniyorsunuz. Fakat tüm bunların yanında, bulunduğunuz toplumların artık vazgeçilmez bir modülü olmanıza karşın, vakit zaman beliren ırkçılık ve ayrımcılık üzere değerli meselelerle da maalesef karşı karşıya kalıyorsunuz.

“SİZLERİ MESELELERİNİZLE BAŞ BAŞA BIRAKAMAYIZ”

Öncelikle şunu bilenizi isterim; asla yalnız değilsiniz. Binlerce kilometre uzakta olmanıza karşın vatanımıza duyduğunuz bağlılığı biliyoruz, milletimize duyduğunuz odunsuz sevgiyi hissediyoruz, derinden hissettiğiniz memleket hasretini görüyoruz. ve bu yüzden de sizleri sıkıntılarınızla baş başa bırakamayız. 21 yıllık iktidarı boyunca maalesef gördük ki AK Parti iktidarının, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için dişe dokunur hiçbir siyaseti yoktur. Zira onların nazarında, yurt dışında yaşan vatandaşlarımızın, yalnızca ve yalnızca kendi siyasi gayeleri için kullanışlı oldukları sürece bir pahaları vardır. Yani iktidar için yurt dışında yaşayan insanlarımız, koltuklarını korumak uğruna umursamazca istismar ettikleri bir siyasi araçtan öbür bir şey değildir.

“YURT DIŞI TÜRKLER SEÇİM BEYANNAMEMİZİ HAZIRLADIK”

İşte tam da bu nedenle ÂLÂ Parti olarak biz, yurt dışındaki vatandaşlarımızın problemlerini Türkiye’deki sıkıntılar ile birebir ölçüde ciddiye alıyoruz ve bu ciddiyetimizin bir göstergesi olarak da Yurt Dışı Türkler Seçim Beyannamemizi hazırladık. Hazırladığımız bu beyannamede, ülkemizdeki siyasal temsilinizi güçlendirmek, bulunduğunuz ülkelerdeki hak ve hizmetlerinizin uygunlaştırılması, maruz kaldığınız yabancı düşmanlığı, ayrımcılık ve İslamofobi ile uğraş; lisan, din, kültür bağlarınızın korunması ve geliştirilmesi, Türkiye’deki idari ve konsolosluklardaki süreçlerinizde kolaylıklar, STK çalışmalarının güzelleştirilmesi ve güçlendirilmesi üzere başlıklara yer verdik. Ayrıyeten yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için askerlik bedellerinin düşürülmesi, Türkiye’de emekli olma hakkınızın tekrar SGK üzerinden gerçekleşmesi ve YUPASS uygulamasının güncellenerek izinleriniz müddetince bütün sıhhat hizmetlerinden faydalanabilmeniz üzere birçok hususu da gündeme getirdik.

BİZİM İÇİN, TÜRKİYE’DE YAŞAYAN 85 MİLYON VATANDAŞIMIZDAN HİÇBİR FARKINIZ YOK”

İçeride ve dışarda güçlü bir devlete yakışır formda, kimseyi geride bırakmadan, insanımızın yaşadığı her yerde onların yanında olmayı, hizmet ulaştırmayı düstur edinerek, sizlere yönelen dışlayıcı hali değiştirmeyi öncelikli maksadımız olarak belirledik. Yurt dışında yaşayan bedelli kardeşlerim; sizler, hangi inanca, hangi kökene, hangi fikre sahip olursanız olun, Türk milletinin değerli birer temsilcisininiz. Sizler, kadim medeniyetimizin elçilersiniz. Sizler, ulu kültürümüzün mirasçılarısınız. Hiç kuşkunuz olmasın ki bizim için, Türkiye’de yaşayan 85 milyon vatandaşımızdan hiçbir farkınız yok. Bu yüzden, ÂLÂ Parti iktidarında, üzerimize düşen ne varsa yerine getirecek, tüm bu sıkıntıları el ele, omuz omuza vererek çözeceğiz. Ne ülkemizde ne de yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın başını öne eğmeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. ve Cumhuriyet’imizin ikinci asrında, nerede yaşadığı fark etmeksizin bir büyük millet olarak tarih yazacağız. Atatürk’ümüzün de söylediği üzere; ‘Yüksel Türk; senin için yüksekliğin hududu yoktur’. İşte parola budur.”

Kaynak: ANKA / Siyaset