Taksim'de bıçaklanarak gasp edilen genç dehşet anları anlattı

Taksim’de bıçaklanarak gasp edilen genç dehşet anları anlattı

– Taksim’de bıçaklanarak gasp edilen genç dehşet anları anlattı

Güven timlerinin yakaladığı gaspçı tutuklanmıştı

İSTANBUL – Taksim’de cümbüş yerinden çıktıktan sonra arkadaşıyla meskenlerine gittikleri esnada iki şahıs tarafından orta sokakta evvel bıçaklanarak dövülen akabinde da gasp edilen genç o dehşet anları anlattı. Gaspçının itimat timleri tarafından yakalandığı olayla ilgili konuşan Onur Karaduman, “Yerde de bıçakla tekraren vurmaya devam etti. Şuurumuzu kaybetmiştik, gözümüzü açtığımız vakit kendimizi hastanede bulduk” dedi.

Beyoğlu Şehit Muhtar Mahallesi’nde evvelki hafta Pazar günü akşam saatlerinde meydana gelen olayda, gece kulübünden çıkan Onur Karaduman ve arkadaşı Engin Can I. Esenyurt’taki konutlarına gerçek yola koyulmuştu. O esnada gençlerin yanına gelen iki şahıs, nereye gittiklerini sorarak kendilerinin de tıpkı yere gittiğini söylemişti. Gençlerle bir müddet yürüyen şahıslar akabinde onları orta sokağa çekmişti. Burada gençlere bıçak çeken şahıs, birinin cep telefonunu çalarak kaçmaya başlamıştı. Gençlerin peşinden koşması üzerine şahsı bu defa bıçak doğrultarak onları yaralamış ve yere yatırıp darp etmişti. Yaşananlar ise kameralara anbean yansımıştı.

Güven timleri yakalamıştı

Olayın akabinde gençlerin şikayeti üzerine Beyoğlu Asayiş Ofis Amirliği polisleri çalışma başlatmıştı. Gençlerin sözlerine başvuran polis, güvenlik kamera imgelerini de incelemeye almıştı. Yapılan çalışmalar sonucunda gaspçının Muhammed Furkan Ç. olduğunu tespit etmişti. Yakalamaya yönelik çalışma yapan İstanbul İnanç Timleri Şube Müdürlüğü B Bölge Ofis Amirliği polisleri, şahsı Taksim’de yakalamıştı.

“Yerde de bıçakla tekraren defa vurmaya devam etti”

Gençlerden Onur Karaduman yaşadığı o dehşet anlarını anlattı. Karaduman, “İki arkadaş cümbüş yerinden çıktık ve konutumuza yanlışsız yürüyorduk. Sonra iki şahıs yanımıza yaklaştı ve bize ‘arkadaşlar nereye gidiyorsunuz’ dedi. Bizde ‘Esenyurt’a konutumuza gidiyoruz’ dedik. Onlar da, ‘Tamam biz de ortaya gidiyoruz birlikte gidelim’ dedi. Biz de ‘tamam birlikte gidelim’ dedik. Yolda yürürken şahıslardan biri cebinden bıçak çıkarttı. Bize bağırarak ‘telefonunuz verin’ dedi. İkinci şahıs arkadaşımın elindeki cep telefonunu çalıp kaçtı. Kaçtıktan sonra birinci şahıs bize tekraren defa vurmaya başladı. Kendimizi hiçbir halde savunamadık ve yere düştük. Yerde de bıçakla tekraren kere vurmaya devam etti. Şuurumuzu kaybetmiştik, gözümüzü açtığımız vakit kendimizi hastanede bulduk. Kolluk kuvvetleri ve hekim yanımızdaydı. Benim bileğime dikiş atıldı. Arkadaşımın kol boyunca dikişler atıldı. Yani dışarıya çıkamıyoruz ve çok korkuyoruz. Biz mağduruz” dedi.

Gaspçı tutuklanmıştı

Gözaltına alınarak emniyete götürülen şahıs olayı gerçekleştirdiğini itiraf ederek, gençlerin kendisine küfür ettiği için onları dövdüğünü ve telefonlarını çalarak kaçtığını söyledi. Emniyette süreçleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen şahıs, çıkartıldığı mahkemece “yağma(gasp)” ve “kasten yaralama” cürümlerinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Doğan Can Bahadır – 3. Sayfa