STAR WARS Jedi: Survivor, Steam kullanıcıları tarafından olumsuz incelemelere boğuldu

STAR WARS Jedi: Survivor, Steam kullanıcıları tarafından olumsuz incelemelere boğuldu

Serinin birinci oyununu oynayan tüm oyuncular 2023’ün en çok beklenen oyunlarından biri olan STAR WARS Jedi: Survivor’dan bir oldukça ümitliydi, lakin oyunun optimizasyon sıkıntıları oyuncuları sıkıntıdan çıkardı.

STAR WARS JEDI SURVIVOR OLUMSUZ İNCELEMELER ALIYOR

Türkiye’de oyun fiyatlarının tavan yaptığı bir periyotta 1.200 TL ile piyasaya sürülen STAR WARS Jedi: Survivor, Steam kullanıcıları tarafından olumsuz incelemelere boğuldu. Çoğunlukla optimizasyon problemleri nedeniyle şikayetçi olan oyuncular, yapılan 15 bin incelemeden yüzde 46’sı olumsuz oldu.

STAR WARS JEDI: SURVIVOR NE ANLATIYOR?

Serinin birinci oyunu Fallen Order’da Stwar Wars: Kısım III Sith’in İntikamı olaylarından beş yıl sonra hayatta kalan bir Jedi Padawan olan Cal Kestis’in kıssasını anlatırken STAR WARS Jedi: Survivor’da ise birinci kıssadan beş yıl sonrasını anlatmaktadır. Cal, İmparatorluk’un aralksız takibinden kaçmak ve galakside kalan son Jedi’lardan biri olmaya devam etmek için her vakit bir adım önde olmayı amaçladı.

Ayrıca serinin bu iki oyunu ortasındaki kıssayı merak edenler ise Jedi: Battle Scars romanını okuyarak mevzuya daha fazla hakim olabilir.