SPOR TFF Lideri Büyükekşi, Gençlerbirliği Kulübü'nü ziyaret etti

SPOR TFF Lideri Büyükekşi, Gençlerbirliği Kulübü’nü ziyaret etti

SPOR TFF Lideri Büyükekşi, Gençlerbirliği Kulübü’nü ziyaret etti

Alper ŞAŞMAZ – Ercan CET / ANKARA,(DHA)- Futbol kulüplerini ziyaret etmek üzere Ankara‘da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Ankaragücü’nün akabinde Gençlerbirliği’ni de ziyaret etti. Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’ne gelerek kulüp lideri Niyazi Akdaş ve yöneticilerle buluşan Büyükekşi, sonrasında Niyazi Akdaş ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

BÜYÜKEKŞİ YENİ BİR ATAK YAPMAK İSTİYORUZ

Gençlerbirliği’nin yıllardır Muhteşem Lig’de gayret etmiş güzide bir grup olduğunu söz eden Büyükekşi, Liderimiz, altyapıda yaklaşık 2 bin 500 futbolcunun olduğunu, akademide ise 200 futbolcularının olduğundan bahsetti. Bu tam da istediğimiz şey aslında. ‘Double Pass’ ile 1’inci Lig ekipleriyle 2024 – 25 döneminde akademi çalışması yapacağız. Biz yeni bir atak yapmak istiyoruz. Bu tesisleşmeleri kulüplerimize mecburi yaptıracağız. Biz de burada ‘Double Pass’ ile muhakkak bir müfredat uygulayacağız. Bütün kulüplerimize birebir uygulamayı getirirsek futbolun kalitesi artacak. Gençlerbirliği de bu işe yıllar evvel başladığı için çok hoş bir örnek. Biz de elimizden gelen takviyesi vereceğiz tabirlerini kullandı.

GENÇLERBİRLİĞİ LİDERİ AKDAŞ LİDERİMİZİN ZİYARETLERİ BİZİ ŞEREFLENDİRDİ

Başkent grubunun altyapıya ehemmiyet veren bir kulüp olduğuna değinen Gençlerbirliği Lideri Niyazi Akdaş, Liderimizin ziyaretleri bizi şereflendirdi. Günümüzün futbolu ve hakemleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Kendisine birtakım mevzuları arz ettik. Altyapı tesislerimizi gezeceğiz ve Gençlerbirliği’nin altyapıya ne kadar değer verdiğini arz edeceğiz formunda konuştu.

Açıklamanın akabinde Akdaş ve yöneticilerle birlikte tesisleri gezen Büyükekşi, Keçiörengücü, Ankara Demir Spor ve Etimesgut Belediyespor kulüplerine ziyarette bulunmak üzere tesislerden ayrıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni