TFF Lideri Büyükekşi: "Double Pass ile 1. Lig ekipleriyle 2024-2025 döneminde akademi çalışması yapacağız"

TFF Lideri Büyükekşi: “Double Pass ile 1. Lig ekipleriyle 2024-2025 döneminde akademi çalışması yapacağız”

– TFF Lideri Büyükekşi: “Double Pass ile 1. Lig kadrolarıyla 2024-2025 döneminde akademi çalışması yapacağız”

Gençlerbirliği Lideri Niyazi Akdaş:

“Başkanımıza altyapıya ne kadar ehemmiyet verdiğimizi arz edeceğiz”

TFF Lideri Büyükekşi, Gençlerbirliği‘ni ziyaret etti

ANKARA – Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Gençlerbirliği Spor Kulübü ziyaretinde, “Double Pass ile 1. Lig gruplarıyla 2024-25 döneminde akademi çalışması yapacağız” dedi.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Gençlerbirliği’nin Beştepe tesislerini ziyaret ederek kulüp lideri Niyazi Akdaş ile bir ortaya geldi. İki lider, basına kapalı gerçekleştirilen toplantının akabinde açıklamalarda bulundu. Türk futbolunun gelişmesi için her türlü dayanağı vereceklerini aktaran Büyükekşi, “Gençlerbirliği, güzide ve yıllardır Muhteşem Lig’de uğraş etmiş bir ekibimiz. Liderimiz, altyapıda yaklaşık 2 bin 500 futbolcunun olduğunu, akademide ise 200 futbolcularının olduğundan bahsetti. Bu tam da istediğimiz şey aslında. ‘Double Pass’ ile, 1. Lig gruplarıyla 2024 – 2025 döneminde akademi çalışması yapacağız. Biz yeni bir atak yapmak istiyoruz. Bu tesisleşmeleri kulüplerimize mecburi yaptıracağız. Biz de burada ‘Double Pass’ ile aşikâr bir müfredat uygulayacağız. Bütün kulüplerimize tıpkı uygulamayı getirirsek futbolun kalitesi artacak. Gençlerbirliği’de bu işe yıllar evvel başladığı için çok hoş bir örnek. Biz de elimizden gelen dayanağı vereceğiz” tabirlerini kullandı.

Niyazi Akdaş: “Başkanımıza altyapıya ne kadar ehemmiyet verdiğimizi arz edeceğiz”

Gençlerbirliği Lideri Niyazi Akdaş ise, altyapıya verdikleri değerden bahsederek, “Başkanımızın ziyaretleri bizi şereflendirdi. Günümüzün futbolu ve hakemleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Kendisine kimi konuları arz ettik. Altyapı testilerimizi gezeceğiz ve Gençlerbirliği’nin altyapıya ne kadar kıymet verdiğini arz edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali Nargüner – Spor