SEYAHAT DÖNÜŞÜ 1 ÖĞRENCİ İLE ŞOFÖRÜN ÖLDÜĞÜ OTOBÜS KAZASINDA 18 YARALI TEDAVİ GÖRÜYOR

SEYAHAT DÖNÜŞÜ 1 ÖĞRENCİ İLE ŞOFÖRÜN ÖLDÜĞÜ OTOBÜS KAZASINDA 18 YARALI TEDAVİ GÖRÜYOR

BURSA’nın İnegöl ilçesinde seyahatten dönen öğrenci ve öğretmenleri taşıyan cins otobüsünün devrildiği kazada şoför Kemal Arslan (59) ile öğrenci Çağan Özgen Çelik’in (12) hayatını kaybettiği, 43 kişinin de yaralandığı belirtildi. Kazada hayatını yitiren öğrenci ile şoförün cenazesi Ankara’ya götürülürken, yaralılardan 1’i durumu ağır 18 kişinin hastanelerdeki tedavisi devam ediyor. Çanakkale gezisinden dönen ve Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki bir ortaokulun öğrencileri ile öğretmenleri taşıyan, Kemal Arslan yönetimindeki 06 BFV 850 plakalı cins otobüsü, gece saatlerinde Şehitler Mahallesi’nde denetimden çıkarak yan yattı. Kazada şoförü Arslan ile öğrenci Çağan Özgen Çelik hayatını kaybetti, 43 kişi yaralandı. Yaralılardan 18’i ambulanslarla hastaneye kaldırıldı; 1 kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Öteki yaralıların ise olay yerinde ayakta tedavi edildikleri öğrenildi.

VALİ İLE EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNE GİTTİ

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Vilayet Sıhhat Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz ile Vilayet Emniyet Müdürü Tacettin Aslan da kaza yerine gelip, bilgi aldı. Burada gazetecilere konuşan Vali Canbolat, acı bir olay yaşadıklarını belirterek, Ankara’da Etimesgut ilçemizdeki ortaokul öğrencileri taşıyan otobüs, Çanakkale’ye seyahat emelli gidiyorlar. Dönüşte bu mevkiye geldiğinde otobüs, tek taraflı şarampole çarparak kayıp orta refüje yatıp kaza yapıyor. Otobüste 47 kişi var; bunların 3 tanesi öğretmen, 2’si şoför, bir kısmı öğrenci. 6 tane de öğretmen çocuğu tespit edildi. Yaralılara müdahale yapıldı, ambulanslarla hastanelere sevkleri yapıldı. Büyük geçmiş olsun. Ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı çocuklarımıza acil şifalar diliyorum dedi.

ÖLÜ SAYISI GÜNCELLENDİ

Kazaya ait konuşan öğrenci Berkay D. de Okulumuz, 6,7 ve 8’inci sınıf öğrencilerini tarihi seyahat için Çanakkale’ye getirdi. Dönüşte süratli giden otobüs birdenbire fren yapınca devrildi. Yaklaşık 100 bireydik. Bizim otobüste 50 kişi vardı diye konuştu. Daha evvel kazada hayatını kaybedenlerin sayısının 3 olduğu bildirilmişti. Fakat tamamlanan çalışmalar ile meyyit sayısının 2 olduğu bilgisi verildi. Kazaya ait soruşturma sürerken, cenazelerin alınarak Ankara’ya götürüldüğü belirtildi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki