Hakan Kutlu: "Öncelikli gayemiz bu ligi kazasız belasız atlatmak"

Hakan Kutlu: “Öncelikli gayemiz bu ligi kazasız belasız atlatmak”

Hakan Kutlu : “Öncelikli gayemiz bu ligi kazasız belasız atlatmak”

Erzurumspor Futbol Kulübü Teknik Yöneticisi Hakan Kutlu :

“Son 4 haftada hakemler hiçbir kadronun mukadderatıyla oynamaması gerekiyor”

İSTANBUL – Erzurumspor Futbol Kulübü Teknik Yöneticisi Hakan Kutlu, gayelerinin Spor Toto 1. Lig’de kalmak olduğunu söyledi. Kutlu, hakemlerle ilgili ise, “Son 4 haftada hakemler hiçbir grubun yazgısıyla oynamaması gerekiyor” dedi.

Spor Toto 1. Lig’in 35. haftasında Sakaryaspor ile İstanbul’da karşı karşıya gelecek olan Erzurumspor Futbol Kulübü’nde Teknik Yönetici Hakan Kutlu, İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Statlarının zelzelede ziyan görmesinin akabinde maçlarını İstanbul’da oynadıklarını ve hazırlıklarını da burada sürdürdüklerini söyleyen Hakan Kutlu, “Bandırma maçında kıymetli bir galibiyet elde ettik. Bizim ismimize çok kıymetli bir galibiyetti. Alt sıralardan kurtulmak ismine önümüzdeki maçlardan puanlar çıkartmak zorundayız. Oyuncu grubum bu işe özverili halde sarılıyor. Son maçlarda, biz geldikten sonraki maçlarda, Altay karşılaşması hariç değerli performans ortaya koydular. Son maç 2-0’dan çok kıymetli bir geri dönüş sağladık, 4-2 kazandığımız maçta. Sakaryaspor maçının hazırlıkları uygun gidiyor” biçiminde konuştu.

“Taraftarımızın önünde oynayamamak bizim için büyük kayıp”

Maçlarını Erzurum’da taraftarları önünde oynayamamalarının kendileri için büyük bir kayıp olduğunun altını çizen Kutlu, “Deprem hiç istemediğimiz bir olaydı. Can kayıplarımız vardı. Yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve ülkemize geçmiş olsun diliyorum. Erzurum’da çok fazla hissedilmedi ancak stat konusunda sorunlar yaşadık. Bunun için stadımızda oynamama kararı alındı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından. Bu bizi çok büyük soruna soktu. Kendi taraftarımız önünde Erzurum’da maç oynamak bizim için çok kıymetliydi. Vakit zaman konsantrasyon kayıplarımız oluyor. Çok dağılıyoruz zira. İstanbul – Erzurum ortası gidip geliyoruz. Erzurum’da maç oynayamıyoruz. Vakit zaman İstanbul’da kalıyoruz. Konsantrasyon dağınıklığına da sebep oluyor. Bunun dertlerini yaşıyoruz. Erzurum’da kendi taraftarımız önünde oynamak çok kıymetliydi. Burayla birinci anlaştığımızda en büyük gücümüzün taraftar olduğunu söylemiştim. Onların önünde oynayamamak bizim için büyük bir kayıp fakat biraz evvel de söyledim. Oyuncularım bu işe ne kadar inandıklarını gösterdiler. Bizim için büyük badire olmasına karşın oynadığımız maçlarda düzgün bir performans ortaya koyduk. Önümüzdeki maçlarda da performansımızı devam ettirip ligde kalacağımızı düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

“İstanbul’daki taraftarlarımız bizi yalnız bırakmıyor”

İstanbul’daki Erzurumluların kendilerini yalnız bırakmadığını belirten Hakan Kutlu, “Buradaki taraftarlarımız da bizi yalnız bırakmıyorlar. Maçlara gerekli dayanağı ve yanımızda olduklarını gösteriyorlar lakin kendi kentimizde oynamak çok farklı his, çok farklı atmosfer. Burada bizi destekleyen maçlarımıza gelen taraftarlarımıza da teşekkür ediyoruz. Burada galiba 2 tane daha maç oynayacağız. O maçlarda da takviyesini esirgememelerini istiyoruz” diye konuştu.

“Öncelikli gayemiz bu ligi kazasız belasız atlatmak”

Gelecek dönem planlaması hakkında Lider Ahmet Kol ile görüştüklerini lisana getiren deneyimli çalıştırıcı, birinci maksatlarının ise Erzurumspor Futbol Kulübü’nü ligde tutmak olduğunu söz ederek, “Başkanla vakit zaman önümüzdeki sene için konuşmalarımız oluyor ancak öncelikli olarak birinci amacımız bu sene bu ligi kazasız belasız atlatmak. Bu yolda da kıymetli adımlar attık. Evvel bu dönemi geçirelim, önümüzdeki yılın maksatlarını, yapılacak işleri yavaş yavaş liderle konuşmaya başladık. Öncelikle kalan maçlarda en güzel performansımızı sergileyip, Erzurumspor’u bu ligde tutup, yılın planlarını o denli yapmayı düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

“‘Pro Lisans’ı olmayan grup çalıştıramaz’ diye federasyonun belirlediği kural var”

Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’de birçok teknik adamın Pro Lisans sahibi olmadan kadro çalıştırması tarafındaki görüşlerinin sorulması üzerine Hakan Kutlu, “Bununla alakalı çok fazla bir şey söylememe gerek yok. Aslında kanunlar ve federasyonun belirlemiş olduğu kimi kriterler var; ‘Pro Lisans’ı olmayan antrenör, ligde ekip çalıştıramaz’ diye. Bunun kuralı var. Federasyonumu bununla alakalı yasasını, kuralını koymuş. Benim fazla bir şey söylememe gerek kalmıyor” karşılığını verdi.

“Son 4 haftada hakemlerimiz hiçbir ekibin mukadderatıyla oynamaması gerekiyor”

Ligdeki hakem idaresine ait ise tecrübeli teknik yönetici, “Maç oynanırken biz de birtakım dertler yaşıyoruz ve lisana getiriyoruz. Onların güzel niyetli olduğuna kendi adıma çok inanıyorum. Maçın içinde bazen şanssız kararları olabiliyor. Son haftalarda bizim ismimize çok yaşandığı için son oynadığımız 2 maçtan sonra bu bahislere değindim ancak asla berbat niyetli olduklarına inanmıyorum. Yanlışlar olabiliyor. Onları da beğenilen karşılamak lazım. Ligin son 4 maçlık haftasında çok azami çaba gösterip, hakemlerimizin de hiçbir kadronun yazgısıyla oynamaması gerektiğini düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bora Akyol – Spor