Sarsıntıda ömrün yitiren ilkokul öğrencisi Yade konserle anıldı

Sarsıntıda ömrün yitiren ilkokul öğrencisi Yade konserle anıldı

Muğla‘nın Bodrum ilçesinden orta tatilde memleketi Hatay’a giden ve sarsıntıda hayatını yitiren ilkokul 2’nci sınıf öğrencisi Yade Hilal Özcan düzenlenen konserle anıldı.

Bodrum’da hayatını sürdüren 2’nci sınıf öğrencisi Yade Hilal Özcan, ailesiyle orta tatil için gittiği memleketi Hatay’da sarsıntıda hayatını yitirmişti. Yade Hilal, Piyano Öğretmeni Ayben Ersoy’un teşebbüsleriyle düzenlenen konserle anıldı.

Yade’nin piyano öğretmeni Ayben Ersoy, “Yade, benim için çok bedelli, çok değerli bir çocuktu. Yade, binlerce bireye piyano çalmak istediğini söylüyordu. Bu akşam bunun birincisini gerçekleştiriyoruz. Onu daima birlikte izleyeceğiz, onu anacağız. Birinci konuğumuz Yade Hilal Özcan’ı dinleyelim” dedi. Ayben Ersoy’un konuşmasının akabinde Yade’nin piyano performansı sinevizyondan iştirakçilere izletildi, epeyce duygusal anlar yaşandı.

Ayben Ersoy, Tayfun ve Bora Gencer’in sahne aldığı konserde Yade Hilal’in müzik okulundan arkadaşları da piyano çaldı, müzikler seslendirdi. Konserden elde edilen gelirle Yade’nin okuluna kütüphane ve müzik sınıfı yapılacak.

İlçedeki bir özel okulda düzenlenen konsere Yade’nin babası Taner Özcan, annesi Ayşegül Özcan, babasının polis meslektaşları ile çok sayıda kişi katıldı. – MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî