ŞAMPİYON KİCK BOKSÇU DEPREMZEDELER İÇİN RİNGE ÇIKIYOR

ŞAMPİYON KİCK BOKSÇU DEPREMZEDELER İÇİN RİNGE ÇIKIYOR

?Şampiyon kick boksçu İskender Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen afetlerden etkilenen depremzedeler için ringe çıkıyor.

2016 yılından itibaren Tuzla Belediyesi Kulübü’nde profesyonel spor hayatına başlayan Erdoğan, 2017 75 kilogramda Wbu Almanya Köln, 2018 75 kilogramda Afso Almanya Hamburg, ve 2019’da 75 kilogramda Wco Türkiye Alanya’da şampiyonluk yaşadı. İskender Erdoğan, temmuz ayında ilçede düzenlenecek ve 16 atletin katılacağı özel kick boks gecesinden elde ettiği gelirin tamamını depremzede ailelere bağışlayacağını açıkladı.

‘KARİYERİME BİR GALİBİYET DAHA EKLEMEK İSTİYORUM’

İskender Erdoğan hususa ait yaptığı açıklamada, ‘2016 yılında birinci profesyonel müsabakama çıktım. 2016 yılından bu vakit kadar milletlerarası arenada ülkemizi temsil ettim. 3 farklı federasyonda unvan sahibiyim. 8 Temmuz’da Hasan Uysal hocamızın tertibinde 77 kiloda unvan karşılaşmasına çıkacağım. Benim için kıymetli bir karşılaşma. Kazanıp mesleğime bir galibiyet daha eklemek istiyorum. Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelip uğraş edecekleri bir tertip olacak. Ortalama 9 maç olacak ve tüm dünyadan canlı olarak izlenecek’ dedi.

‘TUZLA BELEDİYE LİDERİ PROFESYONEL BRANŞLARIN HEPSİNE DAYANAK OLUYOR’

İskender Erdoğan kemer için uğraş edeceğini belirterek, ‘Hazırlıklarımıza başladık. Programlı bir formda 4 ay üzere bir program sonucunda karşılaşmaya hazır olacağım. Spor yapıp Tuzla’da olmanın büyük bir ayrıcalığı var. Zira Tuzla Belediye Liderimiz Dr. Şadi Yazıcı gerek amatör spor kulüplerine gerekse profesyonel branşların hepsine çok önemli dayanaklarda bulunuyor. Ben kendisine maddi ve manevi dayanaklarından ötürü teşekkür ediyorum. Benim için bu tertibin manası çok büyük. Bu tertipte elde edilecek gelirlerin hepsi yaşamış olduğumuz afette depremzedelere aktarılacak. Tıpkı formda bende tertipten elde edeceğim bütün çıkarı depremzedelere göndereceğim’ diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni