Fatsa'da millet bahçesi için çalışmalar başlayacak

Fatsa’da millet bahçesi için çalışmalar başlayacak

Ordu‘nun Fatsa ilçesinde yapılması planlanan millet bahçesi projesi için çalışmaların başlayacağı bildirildi.

Karadeniz Kıyı Yolu’na sıfır pozisyonda olması nedeniyle Ordu‘nun başka ilçelerinin de yararlanabileceği bir proje olacak olan Fatsa Millet Bahçesi Projesi’nde çalışmalara başlayacak. Ulusal Eğitim Bakanı ve 28. Devir AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mahmut Özer, Fatsa Millet Bahçesi Proje alanında incelemelerde bulundu. Projede bilhassa yaşlı ve gençler için hayat alanları olduğu belirtildi.

Millet bahçesi projesinin görseller ve saha üzerinde incelenmesinin akabinde açıklamalarda bulunan Fatsa Belediye Lideri İbrahim Etem Kibar, “Milli Eğitim Bakanımızın vilayetimize teşrifleriyle birlikte 50 milyon liralık hibe dayanağı sağlayarak, önümüzdeki hafta inşallah yer etüt çalışmalarına başlayacağımız ve süratli bir biçimde bu yılın sonuna kadar taban etüdünü tamamlayıp, büsbütün mimari kısmına geçecek olduğumuz 85 dönümlük millet bahçesi projesi içerisinde bilhassa gençler, engelliler ile yaşlılar için hoş hayat ve spor alanları var. İnşallah kısa müddet içerisinde yalnızca Fatsa’mızın değil, bölgemizin en değerli ömür alanlarından birini hemşerilerimizle buluşturmuş olacağız. Millet bahçemiz birebir vakitte da kıyı yolundan geçen tüm hemşerilerimize de hizmet etmiş olacak. Böylesine kıymetli bir yatırımın kentimize kazandırılmasında büyük emeği ve takviyesi olan bakanımıza tüm Fatsalı hemşehrilerim, bölge havzasında bulunan ilçe hemşerilerimiz ismine teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“Millet bahçesi yalnızca Fatsa’nın değil Ordu’nun tüm ilçelerinin işine de yarayacak”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise Fatsa Millet Bahçesi’nin başlayabilmesi için 50 milyonluk ödenek konusunda Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ile görüşerek, Fatsa’ya kazandırdıklarını tabir etti. Bakan Özer, “Önümüzdeki hafta içerisinde süratli bir formda inşallah böylesine hoş ayrıntılı bir projeyi Fatsa’mıza kazandırmış olacağız. Tabi bundan yalnızca Fatsa yararlı çıkmayacak, Ordu yararlı çıkacak zira Ünye’ye de yakın, öbür ilçelere yakın, Ordu merkeze yakın, insanların keyifli, nitelikli vakit geçireceği bir yer olacak. Belediye liderimiz Ordu’ya bir de tarım lisesi istemişti, onu da Fatsa’ya kazandırdık. Başka eğitim yatırımlarıyla ilgili de her türlü dayanağı verdik. Yani Fatsa’mızı inşallah bu takviyelerle çok daha süratli bir halde yoluna yürüyecek ve Türkiye’deki 920 ilçe içerisinde çok daha farklı renkleri ile açılımları ile kendisini gösterecek bir ilçemiz haline gelecek. Bu yatırımların Fatsa’mıza ve Ordu’muza güzel uğurlu olmasını diliyorum” dedi. – ORDU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal