Platonik aşk cinayeti davasında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Platonik aşk cinayeti davasında ağırlaştırılmış müebbet istemi

BURSA’nın Osmangazi ilçesinde platonik aşık olduğu solist Nurcan İnan’ı (41) kızının gözü önünde öldüren İzzet Akdeniz (46) için ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi.

Olay, ocak ayında Sırameşeler Mahallesi Çatal Sokak’ta meydana geldi. Gece kulübünde solist olarak çalışan Nurcan İnan, konutuna gitmek için yerden ayrıldı. Arkadaşı olduğu argüman edilen İzzet Akdeniz, İnan’ın yolunu meskeninin önünde kesti. Bir mühlet sokakta konuşan ikili ortasında tartışma çıktı. Nurcan İnan’ın kızı Yağmur (19) da seslerin akabinde meskenden çıktı. Bu sırada Akdeniz, belinden çıkardığı tabanca ile İnan’a ateş etti. Başından vurulan İnan, kanlar içinde yere yığıldı. “Nurcan, öldüreceğim seni” diyerek bölgeden uzaklaşan Akdeniz’in 16 AV 585 plakalı araba ile kaçtığı belirlendi. O anlar kameraya yansırken, Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan bayan hayatını kaybetti.

‘KISKANÇLIK YÜZÜNDEN YAPTIM’Çalışma baştan polis, kaçan şüpheliyi Yıldırım ilçesinde yakaladı. Polisteki tabirinde, Nurcan İnan’a platonik aşık olduğunu söyleyen İzzet Akdeniz, şöyle dedi: “Çalıştığı yerde kendisini öteki erkekler ile görünce kıskançlık yaşadım. O yüzden kendisini vurdum. Kıskançlık yüzünden yaptım.”

“Nurcan İnan’ın kızı Yağmur da tabirinde, “Evimize gelip gidiyordu lakin annem yüz vermiyordu” dedi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, olaya ait soruşturmayı tamamlandı. ‘Kasten adam öldürmek’ kabahatinden hazırlanan iddianamede; İzzet Akdeniz için ağırlaştırılmış müebbet mahpus istendi. İddianame, 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Halil Özçoban – 3. Sayfa