Öğretmenler, bu sefer depremzede çocuklar için el ele verdi

Öğretmenler, bu sefer depremzede çocuklar için el ele verdi

Konya‘da Meram 75. Yıl Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi misyon yapan okul müdürü, öğretmenler ve arkadaşları okulda tahsil gören depremzede çocuklar için el ele vererek çocuklara ruhsal dayanak için seferber oldu.

6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilenen vilayetlerden Konya’ya gelen afetzedelerin çocukları için 75. Yıl Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinde vazife yapan okul müdürü, öğretmenler ve arkadaşları el ele verdi. Meram ilçesi Gaziosman Mahallesinde bulunan 150 depremzede aileyi ziyaret eden öğretmenler daha sonra tespit ettikleri 50 çocuk için okulda bir aktiflik düzenlemeye karar verdi. Gönüllüler tarafından hazırlanan kahvaltıyı aileleri ile birlikte yapan çocuklar daha sonra kurulan oyun parkurunda doyasıya eğlendi.

“Veren elle alan el ortasında köprü olmaya çalışıyoruz”

75. Yıl Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cafer Kerpiçci, “11 vilayetimizi etkileyen zelzeleden sonra ne yapabiliriz diyerek bir çalışmasını yaptık. Sağ olsun arkadaşlar bir grup oluşturdu. O takımla birlikte gelen ailelerle ilgilenmeye çalıştık. Onlara bir ekip etkinlikler yaptık. Bir kadro çalışmalarda bulunduk. Artık de dedik ki bayram sonu bir kahvaltı tertibi yapalım. Onları burada ağırlayalım. Çocuklarımıza bu hoşluğu sunmaya çalışalım. Onlara bir nebze dayanak olmaya çalışalım dedik. Gayemiz inşallah ülkemizin birlik beraberliğini göstermeye çalışmak. Gelen depremzede konuklarımıza de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmak. Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah şehit mertebesinde ağırlanırlar, kalanlara sıhhat, afiyet diliyorum. Gördüğümüz şu ki milletimizle, devletimizle birlik, beraberlik içerisinde dayanılmaz bir çalışma ortaya konuldu. Bu birlik beraberliğimiz inşallah devam eder diyorum. Bugün toplamda 150 kişi ve bunun içerisinde yaklaşık 50 çocuk bunları burada ağırlamaya çalıştık. 50 tane takibimiz olan ailemiz var. Bunlarla ilgilenmeye, elimizden geldiğince onlara dayanak olmaya çaba ediyoruz. Daha doğrusu veren elle alan el ortasında köprü olmaya çalışıyoruz. Devam edecek inşallah. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Depremzede 50 çocuk doyasıya eğlendi

Yiyecek ve İçecek Öğretmeni Şirvan Uçar, “50 tane çocuğumuz var. Onlar için biraz değişik bir hava olsun. Biraz niyetleri atsınlar, gerilimlerini atsınlar diye düşündük. Bir oyun parkı düzenledik. Maskot eşliğinde eğlenmelerini sağladık. Kendilerini yalnız hissetmesinler. Biz her vakit yanlarındayız. Şu an biraz biraz azaldı. Daha da düzelmeye başladı fakat inşallah daha hoş olacak diyorum. Her şey tekrar başlayacağız ve daha hoş bir biçimde devam edeceğiz daima birlikte” biçiminde konuştu.

Etkinliğe katılan çocuklar ise düzenlenen aktiflik ile psikolojilerini düzeltmeye takviye olduğunu ve çok eğlendiklerini söyledi. – KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî