Muş'ta Nisan ayında yüksek bölümler beyaza büründü, kar kalınlığı 4 metreyi aştı

Muş’ta Nisan ayında yüksek bölümler beyaza büründü, kar kalınlığı 4 metreyi aştı

Muş‘ta Nisan ayında yüksek kısımlar beyaza büründü, kar kalınlığı 4 metreyi aştı

Yolda mahsur kalan araçları gruplar kurtardı

MUŞ – Muş’ta Nisan ayının sonunda tesirli olan kar yağışı 1 metreyi bulurken, Vilayet Özel Yönetimi grupları birtakım bölgelerde tipi ve fırtına nedeniyle 4 metreyi aşan kar ile gayret etti.

Muş’ta, nisan ayının son gününde tesirli olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kısımlarda ağır olarak tesirli olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 31 yerleşim ünitesi için kar temizleme çalışması yapan gruplar, yollarda 3 saate yakın mahsur kalan 10 araç ile içerisindeki vatandaşları kurtardı. Kar kalınlığının bir metreye ulaştığı yüksek bölümler yine beyaza bürünürken Vilayet Özel Yönetimi takımları, nisan ayının son günü karla çaba mesaisine yine merhaba dedi.

Üçevler Köyü’nden Muş’a gelmek için yola çıkan Erol Ulaş, yaklaşık 3 saat mahsur kaldıklarını belirterek, “Gece boyunca bölgede ağır bir kar yağışı vardı. Nisan ayının son gününde kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kaldık. 1 metreyi bulan bir kar yağışı oldu. Vilayet Özel Yönetimi takımları sağ olsun iş makineleriyle yolumuzu açtı. Yaklaşık 8-9 araç yolda mahsur kaldık. Sağ olsunlar yolumuzu açtılar. Yaklaşık 2-3 saat burada mahsur kaldık. Takımlar geldi yolumuzu açtı. Birazdan Muş’a varacağız” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İshak Güngör – Yeni