Millet İttifakı İzmir Mitingi... İmamoğlu: "Sahadaki Demagojik Cümlelere Aldanmayın. Efendim Şu Olacakmış, Darbeymiş Diyenler Var, Haydi Oradan"

Millet İttifakı İzmir Mitingi… İmamoğlu: “Sahadaki Demagojik Cümlelere Aldanmayın. Efendim Şu Olacakmış, Darbeymiş Diyenler Var, Haydi Oradan”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Millet İttifakı‘nın İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenlediği mitingde, “Sahadaki demagojik cümlelere aldanmayın. Efendim şu olacakmış, darbeymiş diyenler var, haydi oradan, haydi oradan, haydi oradan. İzmirliler, 86 milyon insanımız kazanıyor. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Kazanıyoruz. 86 milyon insanımız kazanıyor, 86 milyonun iktidarı geliyor. Bir avuç insan kaybediyor. ‘Ben bilirim diyen akıl’ kaybediyor. Ben her şeyin hakimi ve sahibiyim diyen akıl tıpış tıpış konutuna gidiyor” diye konuştu.

Seçimlere günler kala Millet İttifakı, İzmir’in Gündoğdu Meydanı’nda miting düzenledi. CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ile İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Masur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer katılarak birer konuşma yaptı.

İBB Lideri İmamoğlu, mitingde yaptığı konuşmada, “İzmir harika görünüyor, harika. Hatta ucu görünmüyor, şahanesin. En son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim, İzmir hazır mıyız? Her şey çok hoş olacak. İstanbul duymak üzere. Kazanıyoruz İzmir, millet kazanıyor millet. Hiç kuşkunuz olmasın, millet kazanıyor. Zira sizlere güveniyoruz. İzmir’e güveniyoruz. Türkiye’ye güveniyoruz. Doğusuna, batısına, güneyine, kuzeyine güveniyoruz. Pırıl pırıl gençlere, hanımefendilere, beyefendilere, çocuklara güveniyoruz” dedi.

İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“EGEMENLİK KAYITSIZ KOŞULSUZ MİLLETİNDİR DİYECEĞİZ: Milletin adımlarına güveniyoruz. Millet iradesi önüne koyuldu ve o yol takip edildi. Samsun’dan Amasya’ya, Amasya’dan Erzurum’a, Erzurum’dan Sivas’a ve sonunda Ankara’da ‘Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir’ diyeceğiz. Atatürk bize hem Cumhuriyet’i hem Milleti Meclisi’ni hem de demokrasiyi emanet etti. Millet İttifakı, işte tam da Cumhuriyet’in yolunu takip ediyor. Millet İttifakı takip edilen ulusal iradeyi temel alıyor, bu yol hepimize ikinci yüzyılın başında harika bir devir tabir ediyor.

İSTANBUL’U MİLLETİN İRADESİNİN BİR ORTADA OLUŞUYLA KAZANDIK: Millet İttifakı bu milletin ortak aklı, ortak ruhu, birliğidir. ve buradan şunu söylemek istiyorum, natürel ki bir birleştirici güç lazım. Altı önderin ortaya koyduğu bu birlik harika. İşte burada beni görüyorsunuz, aslında bu ittifakın en kıymetli kazanımlarından birini, İstanbul’u birlikte kazandık. Milletin iradesinin bir ortada oluşuyla kazandık. O birleştirici gücü ortaya koyan ve sürecin sonunda demokrasi kazanımlarının teminatı olan ve Allah’ın müsaadesiyle 15 Mayıs sabahı 13. Cumhurbaşkanı olacak Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyoruz.

TÜRKİYE’NİN TÜM MESELESİNE, BÜTÜN KONULARINA BİR NEFER ÜZERE ÇALIŞACAĞIZ: Bakın bu takımlar Millet İttifakı’nın takımları, milletin gereksinimlerini temel alan takımlar, liyakatli takımlar. Burada İzmir Belediye Liderimiz size hizmetleriyle bir arada hitap etti. Ankara Büyükşehir Lideri Yavaş’la birlikte Türkiye’nin her konusuna, sıkıntısına, bütün konularına bir nefer üzere çalışacağız. Mansur Beyefendi anlattı, önderlerimiz devlet tecrübesi olan takımlar. 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu liderliğinde ortak aklı temel alan, milletin isteklerini dinleyen, gözlerini içine bakan, asla insanları ayırt etmeyen, partizanlığı bütün devlet kademelerinden söküp atan ve Millet İttifakı’nın iktidarı milletin iktidarıdır. Temel olan biz bu süreci Türkiye’nin ikinci yüzyılının başlangıcını milletin evlatlarıyla öğreteceğiz.

ORTAK AKIL İŞ BAŞINA GELİYOR HAZIR OL TÜRİYE: Türkiye’nin sıkıntıları çözülsün istiyoruz, ekonomi rahatlasın istiyoruz. Mutfaktaki yangın sönsün istiyoruz, paramız pul olmasın istiyoruz, gençleri tekrar işe, üretime ve geleceğin teknolojileriyle buluşsun itiyoruz. Ortak akıl iş başına geliyor. Hazır ol İzmir, hazır ol Türkiye. Biz ortak akla, demokratik iştirake, her bahsin muhatabıyla mevzuyu tahlile kavuşturmaya hazır bir takımız. Bu mevzuda en büyük referansı kentlerimizde yaşattık. İstanbul’da Ankara’da, İzmir’de, Adana’da, Mersin’de, Antalya’da, Eskişehir’de, Tekirdağ’da, bu ahlaklı ve faziletli hali bütün liderlerimizle ortaya koyduk. Biz Millet İttifakı’nın ruhuyla misyon yapıyoruz. İzmirliler bu hoş kenti, kurtuluşun son notasını koyun.

SAHADAKİ DEMOGOJİK CÜMLELERE ALDANMAYIN: Bir şeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Alandaki demagojik cümlelere aldanmayın. Unutmayın ki Millet İttifakı’nın güçlü takımları, toplumsal gücü yalnızca bu ittifak için değil 86 milyon için seçimi kazanacak. Efendim şu olacakmış, darbeymiş diyenler var, haydi oradan, haydi oradan, haydi oradan. Bu usulsüzlüklere nasıl başvurduklarını İstanbul’dan hatırlıyorsunuz.

Bir sandığa 4 oy atılmış ve birisi geçersizmiş. Utanmadan ‘Çaldılar’ dediler millete. Fakat ne oldu? 13 bin oyu kâfi görmeyen akla 806 bin oyluk Osmanlı tokadı attık.

‘BEN HER ŞEYİN HAKİMİ VE SAHİBİYİM’ DİYEN AKIL TIPIŞ TIPIŞ KONUTUNA GİDİYOR: İzmirliler, 86 milyon insanımız kazanıyor. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Kazanıyoruz, kazanıyoruz, kazanıyoruz. 86 milyon insanımız kazanıyor, 86 milyonun iktidarı geliyor. Bir avuç insan kaybediyor. Ben bilirim diyen akıl kaybediyor. Ben her şeyin hakimi ve sahibiyim diyen akıl tıpış tıpış meskenine gidiyor, meskenine gidiyor.

ASLA BÖLÜNMEYECEĞİZ: Sizin hoş bir sözünüz var, ‘Az nereye çoğun yanına.’ Birileri yolunu kaybetmiş olabilir, birileri ben hafif sağa ya da hafif sola gideceğim diyor olabilir. Sevgili gençler bu seçim sizin seçiminiz. Bu önümüzdeki 25 yılın, 50 yılın, cumhuriyetin ikinci yüzyılını seçimi. Ben gençler elini ayağa kaldırsın diyeceğim bütün İzmir kaldıracak biliyoruz. Gençlimiz var, yolumuz uzun. Asla bölünmeyeceğiz. Asla oylarımızı bölmeyeceğiz. Oyumuz 13. cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na. Oyumuzu böldürmeyeceğiz. Oylarımız Millet İttifakı’na. Yerli ve ulusal olmanın demokrasiye sahip çıkmak, bu ülkenin geleceğine sahip çıkmak olduğunu, 86 milyon insanımıza eşit gözle bakabilmenin, hak hukuk ve adaletin takipçisi olduğunu aklımızdan hiç çıkarmayacağız.

BİR OY PATLAMASI BEKLİYORUZ: Kendisin yerli ve ulusal gören bir avuç insan kendisine oy vermeyenleri hain diye tanımlıyor, bu akla gülüp geçin. Onların evresi bitti. Artık dinleyenleri bile yok, bu akılda 14 Mayıs’a daima birlikte hazırlanmaya, kalan gençlerimizi eşimizle, dostumuzla konuşmaya, paylaşamaya, 14 Mayıs günü sandıklara sahip çıkmaya, Türkiye gönüllülerine üye olmaya hazır mıyız? Bir oy patlaması bekliyoruz. Mansur Liderim söyledi. Bu seçim bir siyasi parti seçimi değil; bu seçim bir kısmın iktidar olma seçimi değil, 86 milyon insanın kazanacağı bir seçim. Önümüzdeki ikinci yüzyılın pırıl pırıl bir geleceğe sahip olması seçimi. Size kelam, 15 Mayıs sabahı pırıl pırıl bir güne uyanmaya, oksijeni bol mis üzere demokrasi, mis üzere eşitlik, mis üzere liyakat, mis üzere bayanlara özgürlük, mis üzere hak hukuk adalet için oyları patlatmaya var mıyız? Artık buradan, içeride başkanlarımız var.”

Ekrem İmamoğlu, konuşmasının sonunda yanına çağırdığı eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte kalp işareti yaptı.

Kaynak: ANKA / Şimdiki