MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Kütahya'da konuştu: (2)

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Kütahya’da konuştu: (2)

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Geleceğin parlak sayfaları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle yazılacaktır. Başkan ülke Türkiye’nin müellifi olan Türk ve Türkiye Yüzyılı, Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tecelli edecektir.” dedi.

Bahçeli, Kütahya Zafer Meydanı’nda partisinin düzenlediği “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantısında, ABD ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin 14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi ve Milletvekili Genel Seçimi’ni merak ettiğini söyledi.

Karşılarındaki ittifaka yurt dışından takviye iletileri verildiğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

“PKK, Kılıçdaroğlu’nun tabanındadır. FETÖ, Kılıçdaroğlu’nun bir adım gerisindedir. Türkiye düşmanları, Kılıçdaroğlu’nun amigoluğuna soyunmuşlardır. ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi geçtiğimiz günlerde malumun ilanını tekrarlamış, 1950’den bu yana Türkiye’nin tarihindeki en belirleyici seçimin yapılacağını vurgulamıştır. S-400 hava savunma füze sistemi ve F-35 projesi üzere hususların seçimlerden sonra çözülüp çözülmeyeceğine ait bir soruya, ‘Muhalefet, Türkiye’nin dış bağlarında bir istikrar, bir istikrar görmek istediğini açıkça söz etti. Umarız bu S-400 sıkıntısının tahlilini de içerir’ karşılığını vermek suretiyle Türk siyasetinde nerede durduklarını bir kere daha açıklamıştır. Türkiye’de egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir. Ulusal iradeye kilit vurmak kelam konusu edilemez. ABD’nin zillet ittifakına takviyesi, Kılıçdaroğlu’nun bu ülkedeki bir benzinlikte FETÖ’cülerle buluşması, İngiltere’de uyuşturucu baronlarının ve tefecilerin eline düşmesi karanlık bir senaryonun tedavülde olduğuna delil ve karinedir. Herkes bilmelidir ki sırtımızı yasladığımız yegane güç Türk milletidir. Kütahya ne diyorsa söyleyeceğimiz odur. Lakin Kılıçdaroğlu milletten umudunu kesmiştir. Sandıktan beklentisi kalmamıştır. Çıkar kümeleriyle emel birliği içindedir. Teröristlerle maksat birliği halindedir.”

“Milli birlik ve kardeşlikle daima birlikte yaşayacağız”

Millet İttifakı’nın parlamenter sisteme dönüş vaadini eleştiren Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

Bahçeli, Cumhuriyet’in yeni yüzyılında, güçlü ve muktedir devleti daima birlikte ihya edeceklerini, devletin gücü, milletin ferasetiyle her pürüzü birlikte aşacaklarını lisana getirdi.

Bugüne “istikrar”, yarına “huzur” diyerek daima birlikte başaracaklarını anlatan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Milli birlik ve kardeşlikle daima birlikte yaşayacağız. Kılıçdaroğlu’na devlet emaneti yapılamaz. Zira ehil değildir, emin değildir, faziletli değildir, hiçbir muvaffakiyet öyküsü de yoktur. Allah koruma, sorumluluk alsa, sayısı her gün değişen kelamda cumhurbaşkanı yardımcılarıyla Türkiye’yi iki günde batırırlar, onun bunun eline avucuna düşürürler. Gerçekten Kılıçdaroğlu’nda hayır yoktur. CHP’de, DÜZGÜN Parti’de gelecek yoktur. Geleceğin parlak sayfaları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle yazılacaktır. Başkan ülke Türkiye’nin müellifi olan Türk ve Türkiye Yüzyılı, Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tecelli edecektir.”

Program sonunda Bahçeli’ye çini vazo ile ismi yazılı olan Belediye Kütahyaspor forması ikram edildi.

(Bitti)

Kaynak: AA / Muharrem Cin – Siyaset