Mahalledeki park tartışması dehşete dönüştü

Mahalledeki park tartışması dehşete dönüştü

Gaziantep‘te mahalle sakinleri, market işleten şahıslar ile ortalarında çıkan araç parkı tartışmasının akabinde araçların kundaklanarak, konutlara ateş edildiğini sav etti. Yaşananlara isyan eden mahalle halkı, can güvenliklerinin olmadığını belirterek, magandaların bulunmasını istedi.

Olay, 28 Nisan günü Şehitkamil ilçesi Karaoğlan Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran, mahalle halkı ile mahallede market işleten şahıslar ortasında otopark nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın akabinde iki taraf da zahmetle yatıştırılırken, olaydan sonra mahallede bulunan birtakım araçlar kundaklanarak, kimi araçlar ile konutlara tabanca ile ateş açıldı. Mermilerden üçü iki meskene isabet etti.

“4-5 gündür bu mahallede resmen terör estiriyorlar”

Magandaların ateşlediği mermilerden birinin konutundaki çocuk odası penceresine isabet ettiğini ve çocuklarının vefattan döndüğünü tabir eden Hasan Topal, “Yaklaşık 4-5 gündür bu mahallede resmen terör estiriyorlar. Günlerdir hepimiz ayaktayız. Burada bir market sahibi sokağa otomobil park edilmesine müsaade vermiyor. Market sahibi iş yerinin karşısına el koymaya çalışarak, ‘ben buraya kimseyi bırakmam, otomobilleri buraya park etmeyin yakarım, size sıkarım’ diyor. Sonrasında da geliyor sokakta meskenlere ateş ediyor. Bu süreçte iki araç kurşunlandı, bir araç kundaklandı. Bizim burada can güvenliğimiz yok. Bu şahsın bulunmasını istiyoruz. Çocuklarımızı sokakta boş bırakamıyoruz” dedi.

“Otopark tartışması sonrası mahalleye magandalar dadandı”

Mahalle sakinlerinden Bekir Ekinci ise olay sonrası kendi aracının da kundaklandığını belirterek, “Çarşamba günü otopark tartışması çıktı burada. Sonrasında gece birileri buraya gelerek konutlara 5 el ateş etti. İki konuta mermi isabet etti. Sonraki gün sabah saatlerinde de akaryakıt dökerek araçları kundakladı. Benim aracım da kundaklandı. Biz mahalleli olarak bu magandanın bulunmasını istiyoruz” diye konuştu. – GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa