BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Trabzon‘dan Giresun‘a geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, belediye ile AK Parti Vilayet Başkanlığı’nı ziyaret etti, akabinde Liman kavşağı mevkisinde halka hitap etti. 21 yıldır devam eden istikrar süreci ile gelişen, büyüyen Türkiye’nin önünün daha da açılacağını belirten Karaismailoğlu, “O yüzden milletimiz bir karar verecektir. ya bu gelişen, büyüyen Türkiye dünyanın gelişmiş 10 iktisadı ortasına girecek ve büyük Türkiye gayesiyle yoluna devam edecektir ya da yıllar öncesinde kaos ortamları yaşayan, maalesef farklı iştigaller ile ülkemize oyalayan ortamlara geri döneceğiz” dedi.

‘ÜLKEMİZ TERÖRÜ BAŞINDAN DEFETMİŞTİR?

Bakan Karaismailoğlu, terörle ait “Terörle bizi boğuşturdular, terör belasına bizi bulaştırdılar. Bizim günlük gereksinimlerimizin, ülkemizin geleceği için maalesef konuşamadığımız çok yıllar oldu. Terörle boğuştuk ancak ne oldu? Sayın Cumhurbaşkanı’mızın güçlü iradesi, güçlü liderliği ve AK Parti’nin güçlü takımları sayesinde ülkemiz terörü başından defetmiştir. Terörü başından defettiği için bugün Giresun‘da yapılacak yatırımlardan, açacağımız ve başlayacağımız projelerden bahsediyoruz” diye konuştu.

Millet İttifakı’na reaksiyon gösteren Karaismailoğlu, “Dikkat ederseniz; Türkiye düşmanı kim varsa, bu ittifakı destekliyor ve de açık açık destekliyorlar. ya teröristlerin desteklediği ittifak kazanacak ya da teröristlerle gayret eden Recep Tayyip Erdoğan kazanacak. Bunun açıkça sözü budur; bu seçimin kıymeti budur” dedi.

‘BAYRAMDA KAZALAR TARİH OLDU’

AK Parti periyodunda inşa edilen 29 bin kilometre bölünmüş yolla, her yıl yalnızca akaryakıttan yalnızca 1 milyar litre tasarruf sağladıklarını aktaran Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Geçen hafta bayramdı. 15-20 yıl evvelki bayramları hatırlayın. ‘Katliam üzere kaza’ haberleri daima televizyonlarda dönüyordu. Bakın, hepsi tarih oldu. Yolların kenarlarında trafik canavarları biçimleri vardı, hepsi tarih oldu. Bu yaptığımız yollar sayesinde her yıl tam 13 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz. İşte vatanı sevmek budur; millete hizmet etmek budur. İnşallah bu doğrultuda koşar adım devam edeceğiz, lakin alışılmış ki sizin bize vereceğiniz güçle devam edecek.”

‘EĞRİBEL TÜNELİ BÜSBÜTÜN BİTMİŞTİR’

Giresun‘a yatırımların sürdüğünü belirten Karaismailoğlu, Eğribel Tüneli’ne ait şu bilgileri verdi: “Uzunluğu 5900 metre. Geçen yıldan bu tarafa tek tüp olarak hizmet veriyor, artık 2 tüpünü de bitirdik. Büsbütün bitti lakin bu kadar yoğunluk içerisinde Giresun‘a ve Şebinkarahisar’a da gitmemiz lazım. İnşallah 14 Mayıs’tan sonra rahat bir halde, şaşalı Eğribel Tüneli’nin içerisinden geçeceğiz. Eğribel Tüneli de bugün itibariyle büsbütün bitmiştir ve hizmete veriyoruz. Vatandaşımız kullansın, hayatı kolaylaşsın. Giresun kent merkezini yakından ilgilendiren çabucak yanı başımızdaki katlı kavşak projemiz. Projelerimizi bitirdik, yatırım programına koyduk. Burayı da Giresun’un silüetini bozmadan, buraya yakışır bir biçimde alt geçit olarak yapıyoruz. 7 Haziran’da da ihalesi var; iyi, uğurlu olsun Giresun.”

‘BOL KESEDEN ATIYORLAR’

Millet İttifakı’nı eleştiren Karaismailoğlu, şöyle devam etti: “Karşımızdaki cumhurbaşkanı adayını görüyorsunuz; bol keseden atıyorlar, takviyesiz atıyorlar. 2 tane örnek vereceğim; 2019 lokal seçimleri yapıldı, İstanbul’da belediye lider adayları vardı. Çıktılar, ben de o vakit İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üst idaresinde çalışan birisiydim. Namus kelamı verdiler, 1 kişiyi işten atmayacaklardı, tam 25 bin kişiyi işten attılar. Bunların kelamı, budur işte. Takviyesiz atışlarının gerisinde bu vardır. ‘Ulaşımı ucuzlatacağız’, ‘Bedava yapacağız’ dediler. Ulaşımı 2,65 liradan aldılar; şu an 9,90 lira, UKOME bıraksaydı; 15 lira yapacaklardı. Bunların kelamına, bu kadar muteber. CHP, yolda bırakır.” (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel