Maganda kurşunu kocayı öldürdü, eşini ağır yaraladı

Maganda kurşunu kocayı öldürdü, eşini ağır yaraladı

Adana‘da sokaktan gelen silah sesleri üzerine konutlarından dışarı çıkan Hasan Başkan vurularak hayatını kaybederken, eşi Beşire Lider ise ağır yaralandı.

Olay, saat 20.30 sıralarında merkez Seyhan ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran, sokakta iki küme ortasında tartışma yaşandı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine kümeler birbirlerine pompalı tüfeklerle ateş açmaya başladı. Silah seslerini duyup konutundan dışarı çıkan Hasan Lider ve eşi Beşire Lider çatışmanın ortasında kalarak vuruldu. Saldırganlar olay yerinden kaçtı.

Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Olay yerine gelen sıhhat grupları yaralı karı-kocaya birinci müdahaleyi yaptıktan sonra etraftaki özel bir hastaneye kaldırdı. Yaralı Hasan Başkan hastanede tüm müdahaleye karşın kurtarılamazken eşinin ise ağır yaralı olduğu öğrenildi. Mahallede geniş güvenlik tedbirleri alan polis takımları, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. – ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa