Dostça başladı, sert bitti! Okan Buruk ve Şenol Güneş'in laf düellosu tozu dumana kattı

Dostça başladı, sert bitti! Okan Buruk ve Şenol Güneş’in laf düellosu tozu dumana kattı

Spor Toto Üstün Lig’in 32. haftasında Beşiktaş, geriye düştüğü derbide Galatasaray’ı 3-1 mağlup etti. Beşiktaş‘ın gollerini Saiss, Amir ve Aboubakar kaydetti. Aslan’ın tek sayısı Icardi’den geldi. Beşiktaş tepe için umutlanırken, önder Galatasaray, Vodafone Park’ta çelme yedi.

DOSTÇA BAŞLADI, GERGİN BİTTİ

Şenol Güneş ve Okan Buruk müsabakadan evvel samimi imgeler verdi. Fakat tansiyonu yüksek başlayan maçta dostluk rüzgarı kısa sürdü. İki hoca maçta gerginlik yaşadı. Hakem, iki grubun kulübesindeki yardımcılara sarı kart çıkardı.

“4 DEFA GELDİLER 3’Ü GOL OLDU”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk mağlup oldukları maçtan sonra “Beşiktaş 4 sefer geldi, 3’ü gol oldu. Üzerinde baskı olacak kadro biz değiliz. Hiçbiri planlanmış tertip değildi. Ben çok rahatım. Geçen hafta ne düşünüyorsam, bu hafta da birebir şeyleri düşünüyorum. Üzerimizde baskı yok. 4 maçı kazanacağız ve şampiyon olacağız” dedi.

“1 ŞUT ÇEKTİLER, ÖTEKİ DA YOK ZATEN”

Şenol Güneş ise müsabakadan sonra ” Çok istekliydik. Çıkarken çok top kaybı yaptık. Birinci dakikalarda düşündüğümüz oyunu oynayamadık. Rakip de bir kusur yapmadı. Bir kusurumuz, bir şut ve bir gol oldu. Ondan öbür şutları yok zaten” dedi.

“OKAN HOCA KENDİNİ KAYBEDİYOR”

Maç içinde yaşanan gerginlikle ilgili ise Güneş’ten “Okan Hoca’yı severim lakin oyunda bazen kaybediyor kendini. Maçta ona yanaştım ve ‘Sakin ol, sen de birebirini yaptın sana da sarı kart gösterebilirdi’ dedim. Ben de çizgiyi terk ettim lakin yardımcı olmak için terk ettim” açıklaması geldi.

“BU SONUCU HAK ETTİK”

Gösterdikleri futbolla galibiyeti hak ettiklerini söyleyen Güneş, “Tüm oyuncular ellerinden geleni yaptı. Skoru aldıktan sonra taraftar da devreye girince coşkulu bir ambiyans oldu. Hak ettiğimiz bir sonucu aldık” sözlerini kullandı.

“DAHA FAZLA ATABİLİRDİK”

Güneş kelamlarını şöyle tamamladı: Daha fazla goller bulabilirdik. Konumlar vermedik fakat rakip dirençli olarak oyunda kaldı. 3 puanı aldık. Moralimiz düzeldi. Taraftar oyuncu bütünleşmesini gördük. Beşiktaş olarak karanlıktan aydınlığa çıkmamız gerekiyor. Bir ışık göründü lakin kâfi değil. Ben, beni sevmeseler bile herkes için bir şeyler yapmayı düşünen lakin sevenlere de yanıt vermek isteyen biriyim. Mahcup olmamak için çok çalışmalıyım. Sizi biri seviyorsa ve bir adım atıyorsa, sizin birkaç adım atmanız gerekiyor. Ben çocukluğumdan beri bu türlü gördüm.