AK PARTİ'Lİ ALA 2 HELİKOPTER GÖNDEREMEYEN TÜRKİYE'DEN, SİHA GÖNDEREN TÜRKİYE'YE GELDİK

AK PARTİ’Lİ ALA 2 HELİKOPTER GÖNDEREMEYEN TÜRKİYE’DEN, SİHA GÖNDEREN TÜRKİYE’YE GELDİK

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Efkan Ala, Azerbaycan işgal edilirken tahliye için 2 helikopter gönderemeyen bir Türkiye‘den, 30 yıl sonra o işgal altındaki toprakları kurtaran ve istedikleri kadar İHA-SİHA gönderen bir Türkiye‘ye geldik. Ardında durmak istediğimiz Türkiye budur, yapmak istediğimiz şey budur, başarmak istediğimiz budur. Bunun için Türkiye’nin önü açılmalı, kesilmemeli dedi.

Ak Parti

‘CUMHUR İTTİFAKI TAHLİL, MİLLET İTTİFAKI KAOS ÜRETİR’

Millet İttifakı’nın ciddiyetsiz bir oluşum olduğunu ve ülkeyi yönetmekte zorlanacağını söyleyen Efkan Ala, Pazar’da sorun mi var Biz çözeriz. Sokakta sorun mi var Biz çözeriz. Dışarıda sorun mi var Biz çözeriz. Zira Cumhur İttifakı tahlil üretir. Karşı taraf ise düzensizlik üretir, kaos üretir. Bir düşünün bizim adayımız ne vakittir belirli 5 yıl öncesinden aşikâr ve ona nazaran hazırlıklar yapıldı. Fakat başka tarafta 1 buçuk yılda daima toplanıp dağıldılar ve bir aday bile belirleyemediler. Madem bu kadar ehemmiyet veriyorsun, nasıl oluyor da 1 buçuk yılda toplanıp dağılıyorsun. 1 buçuk yıl sonra yarım yamalak bir kişiyi belirledin. Uygun de 1 buçuk günde masayı niçin dağıttınız. 1 adayı 1 buçuk yılda çıkardığın masayı, 1 buçuk günde darmadağın ettin. Kumar masası dediğin masaya sonra geri döndün. O kadar ciddiyetsiz bir oluşum, Türkiye üzere bir ülkeyi yönetmekte çok zorlanır diye konuştu.

‘2 HELİKOPTER GÖNDEREMEYEN TÜRKİYE’DEN, İHA-SİHA GÖNDEREN TÜRKİYE’YE DÖNDÜK’

Büyük Birlik Partisi Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir anısını hatırlatan Efkan Ala, Azerbaycan toprakları 30 yıl evvel işgal edilince merhum Muhsin Yazıcıoğlu, TBMM’den bir heyet ile Azerbaycan’a masraf. Ayrılmadan evvel Azerbaycan önderi Ebulfeyz Elçibey’e ‘Başkanım biz dönüyoruz, Türkiye’den bir isteğin var mı diye sorar. Merhum Elçibey’in karşılığı ‘Sayın Lider çok selam söyle. Biz buralar işgal edilirken buradaki vatandaşları tahliye edebilmek için 2 helikopter istedik, onu da Türk kardeşlerimiz gönderemedi. Diğer ne isteyelim, canınızın sıhhati.’ Merhum bunu üzülerek anlatıyordu. Oralar işgal edilirken tahliye için 2 helikopter gönderemeyen bir Türkiye’den, 30 yıl sonra o işgal altındaki toprakları kurtaran ve istedikleri kadar İHA-SİHA gönderen bir Türkiye’ye geldik. Ardında durmak istediğimiz Türkiye budur, yapmak istediğimiz şey budur, başarmak istediğimiz budur. Bunun için Türkiye’nin önü açılmalı, kesilmemeli dedi.

‘DESTEK SİZDEN, MUVAFFAKİYET BİZDEN’

Dün İlham Aliyev’in TEKNOFEST aktifliğine katıldığını hatırlatan Efkan Ala, Güç birliği yaptığımızda neler başaracağımızı biliyoruz zira. Azerbaycan’ın iktidar partisi olan Yeni Azerbaycan Partisi Genel Lider Vekili Tahir Budaqov ve milletvekili heyeti Bursa’ya geldi. Karşılamamızda ‘Sizi desteklemeye geldik, öbür vilayetlere de gideceğiz. Biz sizi destekleyeceğiz ki, birlikte yol alalım ve bu kazanımları kaybetmeyelim’ dedi. Türkiye istikrarını kaybederse ki bakın, Karadeniz’de doğalgazı bulduk. Lakin Akdeniz’de, Ege’de aradığımız vakit Yunanistan nasıl başını çıkardı Oradan Türkiye’yi tehdit eder üzere konuştu. Ancak Türkiye gemilerini denize indirdi, savunma endüstrinde aldı başını gitti. Cumhurbaşkanımız da onlar konuşunca iki cümle söyledi mi herkes haddini biliyor. Bu gücü sizden alıyoruz. Öyleyse ne yapalım İstikrar deyince Erdoğan akla geliyor. Gerisinde duralım. Türkiye’ye bir istikrar ikram edelim ve Türkiye’nin önünü açalım. Takviye sizden, muvaffakiyet ve hizmet bizden tabirini kullandı. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni