Lider Yılmaz'dan şehit ailesine ziyaret

Lider Yılmaz’dan şehit ailesine ziyaret

Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, 1992 yılında İstanbul Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nde vazifeli iken park edilmiş bir araçtaki bombayı imha ederken şehit olan Polis Mehmet Orhan’ın ailesini ziyaret etti.

Siteler Mahallesi’nde oturan şehit eşi Armağan Orhan’ın hanesine konuk olan Lider Oktay Yılmaz, 1994 yılında Siirt Pervani’de çıkan çatışma sonucunda şehit olan Nizamettin Yavlak’ın eşi Nergiz Yavlak ve 2002 yılında Kars Kağızman’da şehit olan Ahmet Yıldız’ın eşi Güneş Yıldız ile de görüştü. Şehit yakınları ve gaziler için ne yapılsa az olduğunu belirten Lider Oktay Yılmaz, “Vatan toprağımız, şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Bu bedelin bir karşılığı yok, bu hiçbir şeyle mukayese edilemez. Ödenen bu bedel emsalsizdir. Bu manada şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her vakit başımızın tacıdır. Şehadet makamı bir hak ediştir. Şehitlik mertebesi herkese nasip olmuyor. Allah milletimize zeval vermesin” dedi.

Haklarını ödeyemeyiz

Türkiye’nin büyük bir mesken olduğunu ve bu meskenin gerçek sahiplerinin şehitler ve fedakar şehit aileleri olduğunun altını çizen Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Bizler de o meskenin içinde yaşayan emanetçileriz. Şehit ailelerine karşı hürmetimiz minnetimiz ve sevgimiz sözlerin kifayetsiz kalacağı ölçüde çoktur. Onlar için ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz. Vatan için ölmeyi gurur sayan necip bir milletiz. Bu şuurla, şehit yakınlarının şehadet haberi almanın onurunu, onu kaybetmiş olmanın acısına katarak yüreklerinin his teknesinde harmanlayıp dosta düşmana karşı dimdik tuttukları başları, bu asil soylu milletin, tarih sayfalarına ‘cesur ve kahraman’ payeleri ile yazılmasına vesile olmuştur. Bizim inancımızda ‘şehitlik’ uhrevi alemin en büyük makamlarından biridir. Vatanı, milleti, bayrağı, namusu uğruna şehit olan ve ‘hiç ölmeyenler’ zümresinin erdemli safına yavaşça diz çökerek hayat tohumunu Cennetin sonsuzluk bağına eken şehitlerimize rahmet diliyor ve şehit yakınlarımıza da Cenab-ı Allah’tan sabır temenni ediyorum” diye konuştu. Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, şehit ailelerine Türk Bayrağı kutulu Kur’an-ı Kerim armağan etti. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal