Lider Saygılı'dan miting değerlendirmesi

Lider Saygılı’dan miting değerlendirmesi

1 Mayıs Personel Bayramı’nı kutlayan AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündoğdu Meydanı’ndaki mitingine gösterilen ilgi için de İzmir halkına teşekkür etti. Lider Saygılı, “Gördük ki İzmir’in tek sahibi var; o da İzmirlilerin kendisidir. İzmir kimsenin kalesi değil, kimsenin buyruk kulu değildir. İzmir öngörülüdür, adildir. Vatanının parçalanamaz bütünlüğünü tehdide ‘Dur’ der, bayrağını sonuna kadar sahiplenir. Bunu o meydanda bir sefer daha gösterdi. Bu itimadı boşa çıkarmayacağız” dedi.

“İzmir, gerçek hizmet aşkını gösteren ibredir”

“İzmirliler, Türkiye’nin nereden nereye geldiğini, birlik ve beraberliğin ne kadar değerli olduğunu Gündoğdu Meydanı’nda Cumhurbaşkanı’mızın kelamlarını en gür sesiyle tekrarlayarak gösterdi” diyen Lider Saygılı, şöyle devam etti: “İzmir, memlekete hizmet sevdasının kantarı, hizmet aşkını gösteren ibredir. İzmir, kimsenin kuklası olmayacak kadar başı dik, mağrur bir kenttir. Her zorlukta ve pürüzde gözünü koldan budaktan sakınmayan, gözü kara, yürekli bir kenttir. Kendisine sırtını dayayanla, önünü açanı ayırt eder. Birleştirenle böleni ayırt eder. Dayatmaya, ayarlarıyla oynanmasına müsaade vermez. Avrupa basınının da dikkatini çeken buydu. İzmir’in birilerinin argüman ettiği üzere kendi kaleleri olmadığıydı. Tüm hemşerilerimize, samimi dayanakları için bir defa daha teşekkür ediyorum.”

“14 Mayıs gecesi birebir coşkuyla”

Aynı coşkulu buluşmaların, 14 Mayıs gecesi Türkiye’nin her köşesinde olduğu üzere İzmir’de de gerçekleşeceğini söyleyen Lider Saygılı, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı yine cumhurbaşkanı seçtirdiğimiz, vatan ve millete tartışmasız hizmetin tek adresi AK Parti’yi, Cumhur İttifakı’nı yine iktidar yaptığımız o günün gecesi, ihya gecesi olacaktır. İzmir’in gösterdiği teveccühle çok daha büyük bir heyecanla alanda olacağız. İzmir’i kucaklamaya devam ediyoruz. 21 yıldır yaptığımızı yapmaya devam edeceğiz. Tarihi sandığa geri sayım başladı. Hiç kuşkumuz yok; o sandıktan, Türkiye’nin yükselen yıldızı çıkacak” tabirlerini kullandı. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset