Bakan Akar ile gençlerle buluşan Lider Büyükkılıç'tan manalı şiir

Bakan Akar ile gençlerle buluşan Lider Büyükkılıç’tan manalı şiir

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte birinci açıldığı günden bu yana ağır ilgi gören Ulusal Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret etti, gençlerle bir ortaya geldi.

Kurşunlu Otoparkı’nda ziyarete açılan MSB Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret eden Bakan Akar, Bakan Nebati ile Lider Büyükkılıç, vatandaşların ve gençlerin ağır ilgi ve sevgisi ile karşılaştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’a, MSB Dijital Gösterim Merkezi ziyaretinde, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Adayları Şaban Çopuroğlu, Mahmut Gürcan, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Fatih Üzüm de eşlik etti.

LED ekranda TSK envanterinde bulunun yerli ve ulusal silahlar 3 boyutlu içerikleri ilgiyle izleyen heyet, daha sonra Dijital Gösterim Merkezi’ni gezdi. Burada TEKNOFEST gençliği ve birçok spor alanında derece yapan genç atletlerle söyleşiye katılan Bakan Akar ile Bakan Nebati, samimi ve sıcak bir sohbet gerçekleştirdi. Gençlere nasihat veren ve deneyimlerini paylaşan Bakan Akar, okul hayatının değerine işaret etti. Bakan Akar, Spor A.Ş.’nin örnek kuruluşlardan birisi olduğunu söyleyerek, Lider Büyükkılıç’ı takviyelerinden ötürü tebrik etti.

“Memduh Lider bizi her türlü destekliyor, çok hoş tesislerimiz var”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin minik şampiyon atleti Mira Özaktı bu spora bayıldığını söyleyerek, figürler gösterdi.

Mira’nın hem annesi hem de antrenörü olan Çiğdem Kiraz Şahin de, “Ben de dünya şampiyonuyum, ulusal kadro antrenörüyüm. Kızım 3,5 yaşında wushu sporuna başladı. Türkiye’nin gücünü, gururunu görüyoruz. Belediye liderimiz Memduh Lider bizi her türlü destekliyor, çok hoş tesislerimiz var, materyal imkanlarımız çok yüksek. Bundan sonraki süreçlerde de ülkesini, bayrağını temsil eden dünya ve Avrupa şampiyonu kuşaklar yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Spor A.Ş.’nin şampiyonları ise, Lider Büyükkılıç’a verdiği takviyelerden ötürü teşekkür ettiler.

Başkan Büyükkılıç şiir okudu

Başkan Büyükkılıç da gençlerle buluşmada, üstat Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Zindandan Mehmed’e Mektup’ isimli şiirini seslendirdi. Şiirin ‘Bir de, geri adam, boynunda yafta. Halimi düşünüp yanma Mehmed’im! Kavuşmak mı? Tahminen. Daha ölmedim!’ satırlarını okuyan Lider Büyükkılıç, gençlerden alkış aldı.

Bakan Akar da, Lider Büyükkılıç’ı gençlere bu imkanları verdiği için bir kere daha tebrik edip, kutladı. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal