Kars'ta HAK-İŞ'ten 1 Mayıs açıklaması

Kars’ta HAK-İŞ’ten 1 Mayıs açıklaması

HAK-İŞ Kars Vilayet Başkanlığı, 1 Mayıs Personel Bayramı kutlamaları çerçevesinde basın açıklaması yaptı.

Faikbey Caddesi üzerinde bulunan Valilik Parkı’nda bir ortaya gelen HAK-İŞ temsilcileri 1 Mayıs Emekçi Bayramı’nı kutladılar.

HAK-İŞ Kars Vilayet Lideri Barış Üstebay, 1 Mayıs’ın işçilerin milletlerarası birlik, uğraş ve dayanışma günü olduğunu belirtti.

Üstebay, “Uluslararası Birlik, Çaba ve Dayanışma Günü 1 Mayıs’ımız kutlu olsun. HAK-İŞ olarak, bugün inşallah depremzede kardeşlerimizle, üyelerimizle, emekçilerimizle yaralarımızı birlikte sarmak, kucaklaşmak için buradayız. Birlikte yine ayağa kalkmak, Birlikte uğraş etmek, Biz birlikte güçlüyüz demek için buradayız, meydanlardayız. Pandemi sebebiyle orta vermek durumunda kaldığımız kitlesel 1 Mayıs programlarımızı, bugün burada, siz değerli emekçilerimizle sarsıntı dayanışmamız sebebiyle başlatmış oluyoruz” dedi.

Üstebay, “HAK-İŞ olarak; sıhhatimiz, işimiz, ekmeğimiz, inançlı ve garantili istihdam, refah dolu yarınlar ve güçlü gelecek için taleplerimizi tekrar meydanlardan yüksek sesle haykırıyoruz. Ülkemiz 6 Şubat’ta merkezi Kahramanmaraş olan ve 11 vilayetimizin etkilendiği zelzele felaketini yaşamıştır. Asrın felaketi olarak anılan bu sarsıntıda binlerce işçimiz vefat etmiş, binlerce kardeşimiz yaralanmıştır. Buradan hayatını kaybeden üyelerimize, ailelerine ve tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, geride kalan yakınlarına ve tüm ülkemize baş sıhhati diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Emeğin, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın gücüne inanan Konfederasyonumuz, sarsıntı bölgesindeki üyelerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza dayanak olmak için yardım davetini yinelemektedir. HAK-İŞ olarak, Allah’ın müsaadesiyle “Bütün Gücümüzle ve Emeğimizle Milletimizin Yaralarını Saracağız” diyoruz. HAK-İŞ olarak depremzedelerin ve ülkemizin acılarını paylaşıyoruz. HAK-İŞ olarak, tüm yaşananlara karşın umutla, yine ayağa kalkacağımıza ve uğraşımıza devam edeceğimize inanıyoruz. Sarsıntıda birinci günden itibaren arama kurtarma faaliyetlerine katılan HAK Arama Kurtarma Umut Timi takımlarımız başta olmak üzere, işçilerimize, madenci kardeşlerimize, AFAD Takımına ve gönüllülerine, itfaiye erlerimize, polislerimize, askerlerimize, sağlıkçılarımıza, sizlere, tüm personel kardeşlerimize, milletimize ve tüm HAK İŞ teşkilatı mensuplarımıza gönülden teşekkür etmek istiyoruz. Ülkemizin birlik ve dayanışma ruhuna en çok gereksinimi olduğu bu güç vakitlerde ülkemizin geleceği ve istikrarı için üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin birliği, bütünlüğü ve emeğimizin geleceği için HAK-İŞ olarak sendikalarımız ve tüm teşkilatımızla omuz omuza çaba veriyoruz” diye konuştu.

HAK-İŞ Kars Vilayet Başkanlığı’nca yapılan basın açıklamasının akabinde küme bölgeden ayrıldı. – KARS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal