Tuzla'nın şampiyon sportmeni İskender Erdoğan, depremzedeler için ringe çıkacak

Tuzla’nın şampiyon sportmeni İskender Erdoğan, depremzedeler için ringe çıkacak

İstanbul‘un Tuzla ilçesinin şampiyon kick boks atleti İskender Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntıdan etkilenen vatandaşlar için dövüşecek. Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı’nın ilçedeki amatör atletlere verdiği takviye ile 2016 yılından itibaren profesyonel spor hayatını sürdüren şampiyon dövüşçü, Temmuz ayında Tuzla’da düzenlenecek ve 16 atletin katılacağı özel kick Boks gecesinden elde ettiği gelirin tamamını depremzede ailelere bağışlayacak.

Tuzla Belediyesi Spor Kulübü’nde faal spor hayatına başlayan şampiyon kick boks atleti İskender Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen zelzeleden etkilenen vatandaşlar için ringe çıkıyor. Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı’nın ilçedeki amatör atletlere verdiği dayanak ile 2016 yılından itibaren profesyonel spor hayatını sürdüren Tuzla Belediyesi Spor Kulübü sportmeni İskender Erdoğan, temmuz ayında İstanbul’da düzenlenecek ve 18 atletin katılacağı özel kick boks gecesinden elde ettiği gelirin tamamını depremzede ailelere bağışlayacak.

“Kariyerime bir galibiyet daha eklemek istiyorum”

Tuzla Belediyesi atleti İskender Erdoğan, “2016 yılında birinci profesyonel müsabakama çıktım. 2016 yılından bu vakit kadar memleketler arası arenada ülkemizi temsil ettim. 3 farklı federasyonda unvan sahibiyim. 8 Temmuz’da Hasan Uysal hocamızın tertibinde 77 kiloda unvan karşılaşmasına çıkacağım. Benim için değerli bir karşılaşma. Kazanıp mesleğime bir galibiyet daha eklemek istiyorum. Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelip çaba edecekleri bir tertip olacak. Ortalama 9 maç olacak ve tüm dünyadan canlı olarak izlenecek” dedi.

“Tuzla Belediye Lideri profesyonel branşların hepsine takviye oluyor”

İskender Erdoğan, “77 kiloda ülkemizi temsil edeceğim. Kemer için çaba edeceğim. Hazırlıklarımıza başladık. Programlı bir halde 4 ay üzere bir program sonucunda karşılaşmaya hazır olacağım. Spor yapıp Tuzla’da olmanın büyük bir ayrıcalığı var. Zira Tuzla Belediye Liderimiz Dr. Şadi Yazıcı gerek amatör spor kulüplerine gerekse profesyonel branşların hepsine çok önemli takviyelerde bulunuyor. Ben kendisine maddi ve manevi takviyelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Benim için bu tertibin manası çok büyük. Bu tertipte elde edilecek gelirlerin hepsi yaşamış olduğumuz afette depremzedelere aktarılacak. Birebir formda ben de tertipten elde edeceğim bütün karı depremzedelere göndereceğim” tabirlerini kullandı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor