Karşıyaka Belediye Lideri Cemil Tugay Bayanlar Platformu Kahvaltısında Konuştu

Karşıyaka Belediye Lideri Cemil Tugay Bayanlar Platformu Kahvaltısında Konuştu

Karşıyaka Belediye Lideri Cemil Tugay, Örnekköylü Bayanlar Platformu’nun düzenlediği kahvaltıya katıldı. Lider Tugay, “Karşıyaka, her vakit aydınlığın kenti olmuştur. Bu aydınlığın en kıymetli gücü kadınlardır” dedi.

Cemil Tugay, Örnekköylü Bayanlar Platformu’nun bugün düzenlediği kahvaltıya konuk oldu. Lider Tugay’a, CHP İzmir Milletvekili Adayı Helil Kınay da eşlik etti. Programda Karşıyaka ile her vakit gurur duyduğunu vurgulayan Tugay, şunları kaydetti:

“Karşıyaka, her vakit aydınlığın kenti olmuştur. Bu aydınlığın en kıymetli gücü bayanlardır. Karşıyaka, bayanlarıyla güçlü ve hoş bir kenttir. Bugüne kadar, en başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet için, birebir vakitte bayanların ve çocukların hakları için, gençlerimizin geleceği için, her canlının hakkına sahip çıkmak ve herkesin birbirine hürmet duyduğu bir ömrü daima birlikte sürdürmek için sizlerle bir arada çaba ettik. Bu çabada öncü kentlerden birisi olduk. Karşıyaka deyince herkes burada çağdaş bir hayat olduğunu, bayanların özgür olduğunu, insanların birbirine hürmet duyarak yaşadığını, burada gerçek Cumhuriyet prensiplerine her tarafıyla bağlı bir toplum olduğunu bilir. Buraya gelen, bu tabloyu gören herkes Karşıyaka’nın ne demek olduğunu çok uygun anlar. Bugüne kadar bu türlü oldu, bundan sonra da bu türlü olacak. Bu bedelin yaratılmasında her birinizin emeği var. O yüzden sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bir Karşıyakalı olarak, bu kentle her vakit gurur duydum, sonuna kadar bu gurur tablosunu daima bir arada sürdüreceğimizden hiçbir kuşkum yok. Bugün, daha evvel İzmir Etraf Mühendisleri Odası Lideri iken bizimle çok hoş çalışmalar yapan milletvekili adayımız Helil Kınay’ın da bizlerle birlikte olmasından memnunluk duyuyor, hepinize çok teşekkür ediyorum.”

CHP İzmir Milletvekili Adayı Helil Kınay da şöyle konuştu:

“Beni sofranıza davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Başkan’ımızın da bahsettiği üzere; ben, bir etraf mühendisi olarak ve bir bayan olarak, Karşıyaka’da çok hoş çalışmalarda birlikte olma fırsatını yakaladım. Bu çalışmalarda, daha düzgün yaşamak, hak ettiğimizi almak, birlikte keyifli bir ömür sürmek ismine yoldaşlık ettik. Aslında daima şunu gördüm; bizler, İzmir’de ve Karşıyaka’da çok farklı bir yerdeyiz. Buradaki her bir arkadaşım, ülkenin her köşesinde yürüttüğümüz eşitlik, aydınlık, çağdaşlık ve umut gayretini, hak ettiğimiz daha yeterli bir ömür uğraşını buradan alıp her yere yayacak bir güce, güce sahip. Benim burada sizlerden öğrendiğim çok şey var. Burada sizlerle birlikte olmaktan, yoldaş olmaktan çok memnunum. İzmir’in, Türkiye’nin geleceğini aydınlatacağına inanıyorum. Lakin Karşıyaka’nın da İzmir’i aydınlattığına inanıyorum.”

Kaynak: ANKA / Bayan